Konsola e re e Microsoft është katër herë më e fuqishme se Xbox One X

10.06.2019 19:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Konsola e re e Microsoft është katër herë më e fuqishme se Xbox One X

Microsoft po punon për të krijuar Xbox më të fuqishëm që ka prodhuar ndonjëherë ndërsa përgatitet për valën e re të konsolave të lojërave.

Xbox ndau disa detaje për harduerin e ardhshëm në konferencën vjetor E3 dhe të jep përshtypjen e një hardueri të gjeneratës tjetër.

Kompania foli për ata që e quan “Projekti Scarlett.” Konsola në fjalë do të ketë teknologjinë 8K dhe të përballojë frekuencë prej 120fps.

Vonesat e hapjes së lojërave do të adresohen përmes memories SSD. Hardueri do të jetë i fuqishëm sa të përballojë teknologjinë “ray-tracing” në kohë reale.

Microsoft thotë se kjo gjeneratë do të jetë një hap madhor dhe katër më i fuqishëm sesa Xbox One X.

Konsolat e gjeneratës së ardhshme vjen për sezonin e pushimeve të 2020-ës krahas titullin Halo Infinite.

Nga ana tjetër kemi dëgjuar për planet e Sony për të lançuar konsolën e gjeneratës tjetër e cila sipas raportimeve do të ketë memorie SSD dhe gjeneratën e tretë të procesorëve AMD Ryzen. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve