Konjufca: Isa Mustafa po kërkon të bëhet përsëri kryeministër prapa perdeve

30.12.2020 23:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Konjufca: Isa Mustafa po kërkon të bëhet përsëri kryeministër prapa perdeve

Anëtari i VV’së, Glauk Konjufca ka komentuar në emisionin DPT te Fidani në T7 zyrtarizimin e kandidaturës së Avdullah Hotit nga LDK.

Konjufca thotë se Hoti është bërë kandidat për shkak që ka dëgjueshmëri ndaj Isa Mustafës.
“Hoti ka një tipar për të cilin është zgjedhur kandidat. ai është vendosur si kandidat për shkak të dëgjueshmërisë ndaj Isa Mustafës”, thotë ai.

“Ka një dëgjueshmëri të jashtëzakonshme të tij. Duket se Isa Mustafa po synon të jetë kryeministër i Kosovës në prapavijë. Isa Mustafa po kërkon të bëhet përsëri kryeministër prapa perdeve. Një njeri që nuk kandidon prej zgjedhjeve të vitit 2014. Vet thoshte se nuk është i interesuar për kryetar të LDK’së por përsëri e mori vet. Kur e mbështeste Vjosa Osmanin por prapë ia mbajti hatrin Agim Veliu. Edhe në këtë qeveri kishte rolin kryesor. Kur e pash se Hotin e kishin vendosur e pashë si zgjatim të Isa Mustafa. Ai po vepron sipas vegzave”, shton ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurteshi: Shumica e medieve në Kosovë – produkt i krimit të organizuar

Kurteshi: Shumica e medieve në Kosovë – produkt i krimit të organizuar

Deputetja e LDK-së: Pushteti “Krejt dhe Drejt” po i frikëson gazetarët

Deputetja e LDK-së: Pushteti “Krejt dhe Drejt” po i frikëson gazetarët

Mitrovicë: Konflikti në mes të dy policëve që la të vdekur një person dhe tre të plagosur

Mitrovicë: Konflikti në mes të dy policëve që la të vdekur një person dhe tre të plagosur

Mavraj: Më habiti pakëz nënshtetësja gjermane me thirrjet për aksion kundër mediave, të tjerët jo

Mavraj: Më habiti pakëz nënshtetësja gjermane me thirrjet për aksion kundër mediave, të tjerët jo

Biznesmeni i njohur i dyshuari për vrasjen e të riut në Mitrovicë

Biznesmeni i njohur i dyshuari për vrasjen e të riut në Mitrovicë

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Ky është 27 vjeçari që u vra sot në Mitrovicë, ishte djal hasreti

Ky është 27 vjeçari që u vra sot në Mitrovicë, ishte djal hasreti

Miftaraj: Sa herë kufizohet liria e shprehjes, rrezikohet demokracia

Miftaraj: Sa herë kufizohet liria e shprehjes, rrezikohet demokracia

Skandali me pasaportat false rrezikon liberalizimin e vizave?

Skandali me pasaportat false rrezikon liberalizimin e vizave?

Reagon Jusuf Thaçi: Qeveria dhe prokuroria duart larg nga mediat

Reagon Jusuf Thaçi: Qeveria dhe prokuroria duart larg nga mediat

Abdixhiku: Dobët, shumë dobët, dështimi për të siguruar vaksina s’guxon të zëvendësohet me sulm ndaj mediave

Abdixhiku: Dobët, shumë dobët, dështimi për të siguruar vaksina s’guxon të zëvendësohet me sulm ndaj mediave

8 viktima dhe 498 raste të reja

8 viktima dhe 498 raste të reja

Olluri: Shpëtuam, presioni publik e detyroi pushtetin të tërhiqet

Olluri: Shpëtuam, presioni publik e detyroi pushtetin të tërhiqet

Kusari: Prokuroria dhe policia nuk kanë të drejtë të kërkojnë burimin e gazetarëve

Kusari: Prokuroria dhe policia nuk kanë të drejtë të kërkojnë burimin e gazetarëve

Rron Gjinovcit, i krahason mediat me bandat e drogës

Rron Gjinovcit, i krahason mediat me bandat e drogës

Kelmendi për rastin “Vaksinat”: S’jemi shtet policor, veprimi i Prokurorisë është huqje e madhe

Kelmendi për rastin “Vaksinat”: S’jemi shtet policor, veprimi i Prokurorisë është huqje e madhe