Konfirmohet dorëheqja e Begollit nga pozita e kryeshefit të Telekomit

31.10.2018 18:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Konfirmohet dorëheqja e Begollit nga pozita e kryeshefit të Telekomit

Kryesuesja e Bordit të Telekomit, Besa Shatri-Berisha ka konfirmuar për Kohën Ditore dorëheqjen e Gent Begollit nga pozita e kryeshefit të Telekomit.

Sipas saj, Begolli ka dhënë dorëheqje për arsye personale.

16:26
Jep dorëheqje kryeshefi i Telekomit, Gent Begolli
Kryeshefi i Telekomit, Gent Begolli ka dhënë dorëheqje.

Burime të KTV-së bëjnë të ditur se Begolli e ka dorëzuar aktin e dorëheqjes tek Bordi i Telekomit gjatë ditës së sotme.

Sipas Balajt, Telekomi ka vlerë mbi 500 milionë euro

Gent Begolli gjatë muajit qershor është zgjedhur në krye të Ndërmarrjes Publike, Telekomi i Kosovës.

Edhe pse në prag të falimentimit, Telekomi nuk kursehet për djemtë e Grabovcit

Kohavisioni ka raportuar ditë më parë se Telekomi ka probleme financiare dhe është në prag të falimentimit për shkak se ka dështuar të respektojë marrëveshjen me Z-Mobile në vlerë prej rreth 30 milionë euro, të caktuar nga Arbitrazhi.

Sipas Besa Shatri Berishës, kryetare e Bordit të Telekomit, infrastruktura e vjetërsuar është fajtori kryesor që Telekomi nuk arriti të zbatojë marrëveshjen me Z-Mobile, që do t’i shpëtonte asaj rreth 30 milionë euro, nëse do të arrinte të furnizonte me shërbimin 3G dhe 4G për rreth 40 mijë klientët të këtij operatori virtual.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Pacolli ka një kërkesë për kryebashkiakun e New Yorkut

Pacolli ka një kërkesë për kryebashkiakun e New Yorkut

FSK-ja shkatërron ortekët e borës në Brezovicë

FSK-ja shkatërron ortekët e borës në Brezovicë

E mitura dhunohet, shantazhohet dhe i rrezikohet shëndeti: i dyshuar kryesor një zyrtar policor

E mitura dhunohet, shantazhohet dhe i rrezikohet shëndeti: i dyshuar kryesor një zyrtar policor

Haradinaj: Maqedonia e Veriut në NATO, hap i madh për tërë rajonin

Haradinaj: Maqedonia e Veriut në NATO, hap i madh për tërë rajonin

Zaev pas nënshkrimit të protokollit: Kemi siguruar paqe dhe stabilitet, duhet të jemi krenar

Zaev pas nënshkrimit të protokollit: Kemi siguruar paqe dhe stabilitet, duhet të jemi krenar

LDK e VV harmonizojnë qëndrimet: Presidenti nuk gëzon asnjë autoritet për të negociuar aspekte ndërshtetërore me Serbinë

LDK e VV harmonizojnë qëndrimet: Presidenti nuk gëzon asnjë autoritet për të negociuar aspekte ndërshtetërore me Serbinë

Ambasadori i Kosovës në Hungari, Shpend Kallaba, i dorëzon Letrat Kredenciale presidentit Áder

Ambasadori i Kosovës në Hungari, Shpend Kallaba, i dorëzon Letrat Kredenciale presidentit Áder

Sylejman Selimi jep deklaratën e parë për Gjykatën Speciale

Sylejman Selimi jep deklaratën e parë për Gjykatën Speciale

Arrestohet italiani që me diplomë false të Kosovës punonte si kirurg plastik në Rumani

Arrestohet italiani që me diplomë false të Kosovës punonte si kirurg plastik në Rumani

Thaçi takon Eliot Engel: Kosova ka dalë fitimtare gjithmonë kur ka qenë bashkë me SHBA-në

Thaçi takon Eliot Engel: Kosova ka dalë fitimtare gjithmonë kur ka qenë bashkë me SHBA-në

Prokuroria merr masa për rastin e ofendimit të pacientit nga mjeku në Prizren!

Prokuroria merr masa për rastin e ofendimit të pacientit nga mjeku në Prizren!

Dënohet me gjashtë muaj burg mjeku i akuzuar për 30 euro ryshfet

Dënohet me gjashtë muaj burg mjeku i akuzuar për 30 euro ryshfet

Rrahje para Prokurorisë në Prizren

Rrahje para Prokurorisë në Prizren

Bie nga shtylla elektrike, lëndohet rëndë një person në Malishevë

Bie nga shtylla elektrike, lëndohet rëndë një person në Malishevë

Bregu në Beograd, kërkon heqjen e roamingut dhe njohjen e diplomave të mjekësisë

Bregu në Beograd, kërkon heqjen e roamingut dhe njohjen e diplomave të mjekësisë

Sindikata e Minatorëve kundërshton Kocijançiçin, diskutimi për Trepçën cenon sovranitetin

Sindikata e Minatorëve kundërshton Kocijançiçin, diskutimi për Trepçën cenon sovranitetin