Konfirmohet afërsia e Bob Dole me Presidentin e ri të SHBA- emërohet zv.shef i ekipit tranzitor të Trump

10.01.2017 15:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Konfirmohet afërsia e Bob Dole me Presidentin e ri të SHBA- emërohet zv.shef i ekipit tranzitor të Trump

Senatori amerikan, Bob Dole, është emëruar zëvendësshef i ekipit transitor të presidenti të ri të SHBA’ve, Donald J Trump.
Senatori nga shteti i Kansasit llogaritet edhe si mik i madh i Kosovës. Për këtë, emërimin e tij e ka uruar edhe presidenti kosovar Hashim Thaçi.

“Urime senatorit Dole për emërimin e tij zëvendësshef i ekipit transitor të presidentit Trump. Një zhvillim i mirëpritur”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

Thaci dhe Bob Dole, pikërisht, dje janë takuar së fundi mes vete.

“Jam i nderuar me miqësinë tuaj dhe me njerëz të shumtë në Kosovë, një shtet i mrekullueshëm me shumë njerëz frymëzues”, kishte shkruar Dole, pas takimit me presidentin e Kosovës. /GazetaExpress/.

TEMAT:BOB DOLEHASHIM THACIKOSOVASHBABOTA

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Raporti i Institutit Lindje – Perëndim nuk e përjashton shkëmbimin e territoreve midis Kosovës e Serbisë

Raporti i Institutit Lindje – Perëndim nuk e përjashton shkëmbimin e territoreve midis Kosovës e Serbisë

E ardhmja politike e Armenisë

E ardhmja politike e Armenisë

A janë zviceranët prapa takimeve sekrete Thaçi -Vuçiq?

A janë zviceranët prapa takimeve sekrete Thaçi -Vuçiq?

Pekin: bisedime të nivelit të lartë amerikano-kineze

Pekin: bisedime të nivelit të lartë amerikano-kineze

Takimi i Selanikut, pa epilog për emrin e Maqedonisë

Takimi i Selanikut, pa epilog për emrin e Maqedonisë

Haradinaj: Kosova mirënjohëse për kontributin e Ambasadori Ischinger

Haradinaj: Kosova mirënjohëse për kontributin e Ambasadori Ischinger

Veseli priti në takim shefen e UNDP-së, Ulrika Richardson

Veseli priti në takim shefen e UNDP-së, Ulrika Richardson

Kosova ndalon importin e mishit të derrit nga Hungaria, shkak “Murtaja Afrikane”

Kosova ndalon importin e mishit të derrit nga Hungaria, shkak “Murtaja Afrikane”

Prokuroria në pritje të autopsisë së policit Dashi për të parë shkaqet e vdekjes

Prokuroria në pritje të autopsisë së policit Dashi për të parë shkaqet e vdekjes

Vuçiq për Kosovën: Jemi para situatës kur çfarëdo që të bëhet, nuk është mirë për ne

Vuçiq për Kosovën: Jemi para situatës kur çfarëdo që të bëhet, nuk është mirë për ne

Haki Abazi: Fajtorëve për faljen e hidrocentraleve t’u konfiskohet pasuria

Haki Abazi: Fajtorëve për faljen e hidrocentraleve t’u konfiskohet pasuria

Delegacioni i BE-së po qëndron në Kosovë, mbledh fakte për luftën kundër krimit dhe korrupsionit

Delegacioni i BE-së po qëndron në Kosovë, mbledh fakte për luftën kundër krimit dhe korrupsionit

Pashinian informon SHBA-në, Rusinë dhe BE-në se po punon në zgjidhjen e krizës

Pashinian informon SHBA-në, Rusinë dhe BE-në se po punon në zgjidhjen e krizës

Kocijaçiq flet për fazën e re të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Kocijaçiq flet për fazën e re të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Pacolli në Azi për të kërkuar më shumë njohje për Kosovën

Pacolli në Azi për të kërkuar më shumë njohje për Kosovën

Thaçi për rastin AXOS: S’lejojmë që Kosova të keqpërdoret si shtet

Thaçi për rastin AXOS: S’lejojmë që Kosova të keqpërdoret si shtet