Konfirmohen zyrtarisht 51 viktima nga tërmeti në Shqipëri

30.11.2019 18:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Konfirmohen zyrtarisht 51 viktima nga tërmeti në Shqipëri

Ditën e sotme u shënua edhe një tjetër viktimë nga tërmeti i rënë në orët e para të ditës së martë në Shqipëri.

Kështu zyrtarisht numri shkon në 51 persona që kanë humbur jetën në këtë fatkeqësi kombëtare.

Më e prekura ishte familja Lala në zonën e Kënetës në Durrës, nga e cila humbën jetën 8 persona.

Sahadete Lala, 79 vjeç

Ilir Lala, 52 vjeç i paralizuar prej vitesh

Marjeta Lala, 31 vjeç nëna e gjashtë fëmijëve

Griselda Lala, 19 vjeç , motra e Rama Lales

Amelia Lala 9 vjeçe

Emilio Lala 6 vjeç djali

Dionis dhe Dionisa Lala binjaket 2 vjeçar te familjes

Po ashtu familja Cara në Thumanë pësoi tragjedi.

Fatmira Cara 53 vjeç,

Hasan Cara vjeç 18,

Anthi Cara vjeç 72,

Almir Cara vjeç 29,

Stela Zvergeci vjeç 21, e fejuara e Almir Cares, nga Korça,

Erisa Cara, 28 vjeçe.

Eduard Reci 54 vjeç,

Dolora Reci 49,

Kristi Reci 25 vjeç

Klaus Reci 21-vjeçar

Klement Cupi ,37 vjec

Hajredin Cupi 66 vjec

Lutfie Cupi,

Nënkolonel Bajram Hajdarmataj 54 vjec , ishte një tjetër viktime e tërmetit te 26 nëntorit. Ai humbi jetën në Kavalishencën e Ministrisë se Brendshme ne Durrës.

Vëllezërit nga Kosova Isah Abazi, 29 vjeç dhe Shemsedin Abazi, 32 vjeç te cilët lanë pas dy fëmijë dhe kishin ardhur ne Shqipëri për te punuar si mekanike.

Nënë e bijë. Esiela Karanxha 8 vjeçe humbi jetën nën rrënoja, në krahët e së ëmës, Dienës

Eviola Broshka, 28 vjeçe ishte balerina e re e cila humbi jetën tek hotel Mira Mare ne Durrës

Saimir Greku, 31 vjeç qëndroi për orë të tëra nën rrënoja. Komunikoi vazhdimisht me ekipin e shpëtimit. Këta të fundit, ia dolën ta nxjerrin gjallë, por për shkak të plagëve të shumta, nuk ia doli të mbijetonte.

Pëllumb Greku 57 Vjeç, dhe Çelike Greku, prindërit e të riut, humbën jetën gjithashtu.

Hajrie Vata 65 vjeçe, vdiq duke mbrojtur nipin e saj. Ndërkohë nipi tjetër Rolejdi Vata 7 vjeç nuk mundi të mbijetojë.

Viktima mbeten edhe Drita Cakoni 15 vjeç dhe i ati Kastriot Cakoni 58 vjeç Fatmirësisht nga kjo tragjedi shpëtoi gruaja e Kastriotit së bashku me djalin.

Ne Kurbin, Kristian Preçi, 26 vjeç ishte e dëmtuari nga tërmeti por qe humbi jetën si pasoje e aksidentit rrugës për ne spital.

Ersid Hoxholli , 32 vjeç i vdekuri tjetër i cili u hodh nga lartësia për shkak te panikut nga tërmeti ne Mamurras.

Aderina Kadili nga Thumana

Sadik Qato nga Durresi , 85 vjec

Rozeta Mecja, 59 vjec nga Durresi

Sotiraq Misha , 49 vjec nga Durresi

Nafije Rexhepi nga lagjia 4 nga Durresi

Flatar Zenelaj 64 vjec nga Durresi

Xhuljeta Gjana 60 vjec nga Durresi

Bukurie Leka, 80 vjec nga Thumana

Fatmira Cuka 44 vjec dhe Sardi Cuka 19 vjec ishin dhe keto viktima te termetit ne Thumane

Selvie Lala, 77 vjec

Arjela Lala, 4 vjec

Bukurie Leka,

Diestela Steneci,

Xhesika Biqiku 20 vjeç ndërroi jete ne spital.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


PDK: Lajm i rrem, kryetari Veseli nuk është takuar me as një lider të as një partie

PDK: Lajm i rrem, kryetari Veseli nuk është takuar me as një lider të as një partie

Majko: Gjatë luftës në Kosovë, në Shqipëri thamë, ‘kur serbët na vrasin, ne duhet të bashkohemi’

Majko: Gjatë luftës në Kosovë, në Shqipëri thamë, ‘kur serbët na vrasin, ne duhet të bashkohemi’

Qeveria në detyrë ka mjete financiare për festimin përvjetorit të Pavarësisë

Qeveria në detyrë ka mjete financiare për festimin përvjetorit të Pavarësisë

Autobusi që vinte nga Serbia del nga rruga në Lluzhan

Autobusi që vinte nga Serbia del nga rruga në Lluzhan

Për herë të parë Thaçi thotë se s’është vetëm një adresë e vetme për formim të Qeverisë

Për herë të parë Thaçi thotë se s’është vetëm një adresë e vetme për formim të Qeverisë

Deputeti i VV’së: S’ka Qeveri të pakicës, shpejt takohen Kurti e Mustafa

Deputeti i VV’së: S’ka Qeveri të pakicës, shpejt takohen Kurti e Mustafa

Selimi: Thaçi ka thënë se s’do të lejojë të ndodhë koalicioni VV-LDK sa të jetë president

Selimi: Thaçi ka thënë se s’do të lejojë të ndodhë koalicioni VV-LDK sa të jetë president

Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Haradinaj priti në takim ambasadorin William Walker

Haradinaj priti në takim ambasadorin William Walker

‘Më së pakti injorant’/ Haradinaj: Rama i angazhuar në ndarjen e Kosovës. Veprim i dëmshëm

‘Më së pakti injorant’/ Haradinaj: Rama i angazhuar në ndarjen e Kosovës. Veprim i dëmshëm

Merovci publikon foto të sekretarit të LDK-së që ishte rrahur rëndë nga serbët para luftës

Merovci publikon foto të sekretarit të LDK-së që ishte rrahur rëndë nga serbët para luftës

Kurti: Jemi aq afër marrëveshjes me LDK’në saqë po u afruam edhe më, merremi vesh

Kurti: Jemi aq afër marrëveshjes me LDK’në saqë po u afruam edhe më, merremi vesh

Elmi Reçica, i ftuari i rradhës i Gjykatës Speciale

Elmi Reçica, i ftuari i rradhës i Gjykatës Speciale

Mediat greke kërkojnë që të shpallet ‘non grata’ gazetarja e Top Channel, bëri emisionin me temë: “Derviciani, fshati që refuzon shqipen”

Mediat greke kërkojnë që të shpallet ‘non grata’ gazetarja e Top Channel, bëri emisionin me temë: “Derviciani, fshati që refuzon shqipen”

Shqiptarët ekzekutuan snajperistin në Londër, policia publikon emrat dhe foto

Shqiptarët ekzekutuan snajperistin në Londër, policia publikon emrat dhe foto