Komuna po do ta shkarkojë, reagon ashpër Nasim Haradinaj

11.10.2019 16:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Komuna po do ta shkarkojë, reagon ashpër Nasim Haradinaj

Komuna e Deçanit pritet ta shkarkojë Nasim Haradinajn nga pozita e drejtorit për Bujqësi.

E ky i fundit në një prononcim për EkonomiaOnline këtë vendim po e konsideron politik dhe si “hakmarrje” pasi që në zgjedhjet e 6 tetorit përkrahu haptazi Partinë Demokratike të Kosovës.

“Po thjeshtë është një vendim politik që më kanë thënë se mund të merret, por që ende nuk është marrë. Por kemi pasur një mbledhje të drejtorëve, ku kryetari më ka thënë se i duhet dhe është i nxitur që ta bëjë shkarkimin tim. Për mua është krejt normale në kuptimin e kësaj çështje, por ajo që s’është normale pse mendimi ndryshe politik fillon të dënohet sikur në vitin 1981. Unë jam anëtar i AAK-së, nuk jam zyrtarisht i PDK-së dhe kam dashur t’i ndihmojë sepse kam parë që është duke u bërë një luftë kundër krahut të luftës”, tha ai

Ai ka treguar edhe me emër se nga kush është kërkuar shkarkimi i tij.

“Po po është kërkuar nga udhëheqësit politik, normal nga qendra. Nga krerët e AAK-së më kanë treguar se i duhet patjetër me bë (shkarkimin tim), ende nuk e ka bërë dhe nuk dua ta komentojë më sepse ende nuk e kam marrë vendimin me shkrim dhe atëherë do ta analizojë dhe do ta jap komentin tim”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka thënë se nuk e mendon kalimin në PDK dhe se shprehet se këtë gjë nuk mund t’ia ndalojë askush.

Edhe zëdhënësja e Komunës së Deçanit Yllarta Thaqi ka thënë për EkonomiaOnline se është diskutuar shkarimi i Haradinajt, por nuk është marrë ende vendimi.

“Është diskutuar por nuk është marrë ende vendimi, se kur do të merret ky vendim do ta bëjmë publike si institucion komunal. Si bord i drejtorëve së bashku me kryetarin e kanë diskutuar dje, aty ka qenë edhe Nasim Haradinaj po nuk është marrë asnjë vendim”, ka thënë ajo.

Nasim Haradinaj, gjatë fushatës zgjedhore deklaroi haptas se “do t’ia bëj një argat Kadrisë” , me arsyetimin se të gjithë po duan rrëzimin e tij.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Policia jep detaje për trupin e pajetë në Gadime: Dyshohet se është i 23 vjeçarit të zhdukur

Policia jep detaje për trupin e pajetë në Gadime: Dyshohet se është i 23 vjeçarit të zhdukur

Haziri mohon se e thumboi Vetëvendosjen, thotë se janë afër marrëveshjes

Haziri mohon se e thumboi Vetëvendosjen, thotë se janë afër marrëveshjes

Tribunali Special po prek kokën e UÇK’së

Tribunali Special po prek kokën e UÇK’së

Sveçla paralajmëron Thaçin: Mund të përfundosh në burg

Sveçla paralajmëron Thaçin: Mund të përfundosh në burg

Komuna e Obiliqit: Ndotja e madhe e ajrit po e bën jetën e qytetarëve të padurueshme

Komuna e Obiliqit: Ndotja e madhe e ajrit po e bën jetën e qytetarëve të padurueshme

PZAP e hedh poshtë kërkesën e Vetëvendosjes për numërimin e rreth 5 mijë fletëvotimeve të diasporës

PZAP e hedh poshtë kërkesën e Vetëvendosjes për numërimin e rreth 5 mijë fletëvotimeve të diasporës

Haziri: Gjilani po vazhdon ta vuaj traumën e ‘Palermos’

Haziri: Gjilani po vazhdon ta vuaj traumën e ‘Palermos’

Thaçi takon kryeministrin Abe, konfirmohet hapja e ambasadës së Japonisë vitin e ardhshëm në Prishtinë

Thaçi takon kryeministrin Abe, konfirmohet hapja e ambasadës së Japonisë vitin e ardhshëm në Prishtinë

Haziri takon kryetarin e Odës Ekomike Indiano-Kosovare për mundësitë e bashkëpunimit në zhvillimin ekonomik, arsim e shëndetësi

Haziri takon kryetarin e Odës Ekomike Indiano-Kosovare për mundësitë e bashkëpunimit në zhvillimin ekonomik, arsim e shëndetësi

Grupet punuese VV–LDK për harmonizimin e programit takohen të mërkurën

Grupet punuese VV–LDK për harmonizimin e programit takohen të mërkurën

Policia kërkon bashkëpunim për gjetjen e 23 vjeçarit të zhdukur nga Lipjani

Policia kërkon bashkëpunim për gjetjen e 23 vjeçarit të zhdukur nga Lipjani

Këshilli i Prindërve: Mos manipuloni me nxënësit për interesa

Këshilli i Prindërve: Mos manipuloni me nxënësit për interesa

Gjykata Speciale e fton për intervistim ish-eprorin e lartë të UÇK-së

Gjykata Speciale e fton për intervistim ish-eprorin e lartë të UÇK-së

Zgjedhje të parakohshme me sfida të vjetra

Zgjedhje të parakohshme me sfida të vjetra

Dyshoheshin për keqpërdorim të detyrës zyrtare, lirohen nga aktakuza

Dyshoheshin për keqpërdorim të detyrës zyrtare, lirohen nga aktakuza

69 aktakuza për 24 orë

69 aktakuza për 24 orë