Komuna e Vushtrrisë dhe “Jetimat e Ballkanit” do ndërtojnë 20 shtëpi për skamnorët

30.06.2020 17:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Komuna e Vushtrrisë dhe “Jetimat e Ballkanit” do ndërtojnë 20 shtëpi për skamnorët

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Vushtrrisë sot kanë nënshkruar një marrëveshje të re për ndërtimin edhe të 20 shtëpive të reja për familjes skamnore dhe të pastrehë.

Marrëveshja është nënshkruar sot zyrtarisht mes kryetarit të Komunës së Vushtrrisë Xhafer Tahiri dhe Halil Kastrati nga “Jetimat e Ballkanit”, njofton Klan Kosova

Ndryshe vetëm vitin e kaluar, Komuna e Vushtrrisë Bashkë me organizatën humanitare “Jetimat e Ballkanit”, në Vushtrri kanë ndërtuar 28 shtëpi si dhe kanë blerë 4 banesa për familjet e pastreha

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edhe 183 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 57 pacientë të tjerë

Edhe 183 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 57 pacientë të tjerë

OKB: Sulmet siriane dhe ruse në Idlib përbëjnë krime lufte

OKB: Sulmet siriane dhe ruse në Idlib përbëjnë krime lufte

Zvicra e ka të vështirë t’i kontrollojë se a po e respektojnë izolimin të kthyerit nga vendet me rrezikshmëri nga COVID-19

Zvicra e ka të vështirë t’i kontrollojë se a po e respektojnë izolimin të kthyerit nga vendet me rrezikshmëri nga COVID-19

Rama pas takimit me opozitën: I gatshëm të diskutojmë hapjen e listave me konsensus trepalësh

Rama pas takimit me opozitën: I gatshëm të diskutojmë hapjen e listave me konsensus trepalësh

Bursat evropiane sërish në rënie

Bursat evropiane sërish në rënie

Autobusi bie nga ura dhe përfundon në ujë, të paktën 21 persona të vdekur e 15 të plagosur

Autobusi bie nga ura dhe përfundon në ujë, të paktën 21 persona të vdekur e 15 të plagosur

Selmanaj tregon se nga Franca nuk morën lajme të mira për vizat

Selmanaj tregon se nga Franca nuk morën lajme të mira për vizat

​Tahiri: Në kohën kur Kosova shpalli zero raste me Covid-19, rastet e Vushtrrisë ishin në pritje

​Tahiri: Në kohën kur Kosova shpalli zero raste me Covid-19, rastet e Vushtrrisë ishin në pritje

Mosha mesatare e pacientëve të infektuar me koronavirus në SHBA është ulur me 15 vite

Mosha mesatare e pacientëve të infektuar me koronavirus në SHBA është ulur me 15 vite

ShBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH

ShBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH

Borrell: Bisedimet për paktin e migracionit po përparojnë me vështirësi

Borrell: Bisedimet për paktin e migracionit po përparojnë me vështirësi

Vuçiqi shpall një shtetrrethim të ri

Vuçiqi shpall një shtetrrethim të ri

Ministrja Besa Shahini befasohet nga dy mysafiret speciale në zyrën e saj

Ministrja Besa Shahini befasohet nga dy mysafiret speciale në zyrën e saj

Gashi: Pas Albinit, Vjosa do të ishte e duhura për udhëheqje

Gashi: Pas Albinit, Vjosa do të ishte e duhura për udhëheqje

Dyzet e dy anëtarë të Parlamentit Evropian i çojnë kërkesë Macronit të hiqen vizat për Kosovën

Dyzet e dy anëtarë të Parlamentit Evropian i çojnë kërkesë Macronit të hiqen vizat për Kosovën

Katër komunat e veriut hyjnë në karantinë

Katër komunat e veriut hyjnë në karantinë