Komuna e parë në Kosovë e prekur nga COVID-19: Shpallim fitoren ndaj koronavirusit

04.05.2020 17:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Komuna e parë në Kosovë e prekur nga COVID-19: Shpallim fitoren ndaj koronavirusit

Klina ka qenë komuna e parë në Kosovë që ka pasur qytetarë të prekur nga COVID-19.

Që nga rasti i parë me COVID-19, Klina ka qenë në karantinë. Por bashkë më shumë komuna tjera nga sot edhe Klina ka dalë nga karantina.

Kryetari Zenun Elezaj është shprehur i kënaqur nga kjo masë pasi sipas tij dy muaj izolim kanë qenë të vështira për qytetarët e kësaj komune.

Elezaj në RTV Dukagjini ka folur edhe për rastet nga kjo komunë, ku sipas tij sonte pritet të shërohet plotësisht edhe pacienti i fundit i prekur me COVID-19.

“Deri më tani kemi pasur pesë raste por vetëm njëri është ndërlidhur me aktivitetet brenda komunës, ndërsa tjerët janë lidhur me aktivitetet jashtë komunës. Fatmirësisht katër janë shëruar plotësisht dhe rasti i pestë në ritestimin e parë ka dalë negativ dhe shpresojmë se edhe sot do të del negativ dhe më nuk do të kemi raste me COVID-19 në Komunën e Klinës”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Kryetari i Klinës thotë se do të mblidhet shtabi emergjent për të parë mundësinë se si të ndihmojnë bizneset.

“Mundësitë e komunave janë të vogla por do të shohin çfarë mund të bëjmë për bizneset”, tha ndër të tjera Zenun Elezaj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”