Komuna e Ferizajt mbyll çerdhet publike deri më 1 gusht

30.06.2020 17:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Komuna e Ferizajt mbyll çerdhet publike deri më 1 gusht

Nëpërmjet një komunikate zyra për informim në komunën e Ferizajt ka njoftuar se kryetari i komunës ka marrë vendim që të mbyllen çerdhet publike deri më 1 gusht për shkak të përhapjes së pandemisë në këtë komunë.

“Rritja e numrit të të infektuarve me COVID-19 ditëve të fundit në gjithë vendin, por edhe në Ferizaj, ka bërë që Komuna e Ferizajt, përkatësisht kryetari i Komunës dhe Drejtoria e Arsimit, pas vlerësimit të situatës, të marrë vendim për mbylljen e çerdheve të fëmijëve “Ardhmëria jonë” dhe “Engjujt” deri më 1 gusht 2020. Kjo masë po merret si mbrojtje e shëndetit publik pas rritjes së numrit të rasteve pozitive me COVID-19, që u regjistruan ditëve të fundit”, thuhet në njoftim./KOHANET/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edhe 183 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 57 pacientë të tjerë

Edhe 183 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 57 pacientë të tjerë

OKB: Sulmet siriane dhe ruse në Idlib përbëjnë krime lufte

OKB: Sulmet siriane dhe ruse në Idlib përbëjnë krime lufte

Zvicra e ka të vështirë t’i kontrollojë se a po e respektojnë izolimin të kthyerit nga vendet me rrezikshmëri nga COVID-19

Zvicra e ka të vështirë t’i kontrollojë se a po e respektojnë izolimin të kthyerit nga vendet me rrezikshmëri nga COVID-19

Rama pas takimit me opozitën: I gatshëm të diskutojmë hapjen e listave me konsensus trepalësh

Rama pas takimit me opozitën: I gatshëm të diskutojmë hapjen e listave me konsensus trepalësh

Bursat evropiane sërish në rënie

Bursat evropiane sërish në rënie

Autobusi bie nga ura dhe përfundon në ujë, të paktën 21 persona të vdekur e 15 të plagosur

Autobusi bie nga ura dhe përfundon në ujë, të paktën 21 persona të vdekur e 15 të plagosur

Selmanaj tregon se nga Franca nuk morën lajme të mira për vizat

Selmanaj tregon se nga Franca nuk morën lajme të mira për vizat

​Tahiri: Në kohën kur Kosova shpalli zero raste me Covid-19, rastet e Vushtrrisë ishin në pritje

​Tahiri: Në kohën kur Kosova shpalli zero raste me Covid-19, rastet e Vushtrrisë ishin në pritje

Mosha mesatare e pacientëve të infektuar me koronavirus në SHBA është ulur me 15 vite

Mosha mesatare e pacientëve të infektuar me koronavirus në SHBA është ulur me 15 vite

ShBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH

ShBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH

Borrell: Bisedimet për paktin e migracionit po përparojnë me vështirësi

Borrell: Bisedimet për paktin e migracionit po përparojnë me vështirësi

Vuçiqi shpall një shtetrrethim të ri

Vuçiqi shpall një shtetrrethim të ri

Ministrja Besa Shahini befasohet nga dy mysafiret speciale në zyrën e saj

Ministrja Besa Shahini befasohet nga dy mysafiret speciale në zyrën e saj

Gashi: Pas Albinit, Vjosa do të ishte e duhura për udhëheqje

Gashi: Pas Albinit, Vjosa do të ishte e duhura për udhëheqje

Dyzet e dy anëtarë të Parlamentit Evropian i çojnë kërkesë Macronit të hiqen vizat për Kosovën

Dyzet e dy anëtarë të Parlamentit Evropian i çojnë kërkesë Macronit të hiqen vizat për Kosovën

Katër komunat e veriut hyjnë në karantinë

Katër komunat e veriut hyjnë në karantinë