Kompania pas TikTok ka në plan një smartfon

27.05.2019 20:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kompania pas TikTok ka në plan një smartfon

Kompania pas TikTok, ByteDance, ka ambicie të cilat shkojnë përtej aplikacioneve të komunikimit dhe atyre të muzikës.

Sipas Financial Times kompania po punon në një smartfon. Pajisja do të zhvillohej nga kompania e blerë së fundi Smartisan dhe do të vinte me aplikacionet e ByteDance.

Spekulimet nuk përfshinin specifika e as një datë debutimi por themeluesi i kompanisë prej kohësh ëndërron një smartfon me markën e ByteDance.

Sesi do të pritet ky smartfon mbetet për tu parë. Megjithatë telefonët e ardhura nga kompanitë e internetit kanë dështuar duke qenë se janë më të përqendruar tek ofrimi i shërbimeve dhe jo i një eksperience të mirë përdoruesi.

Marrim shembull Fire Phone të Amazon i cili ka humbur nga sytë tanë kjo sepse Amazon glorifikonte dyqanin e aplikacioneve dhe jo telefonin. HTC First mori bekimin e Facebook por jo të përdoruesve. Në të dy rastet kemi dy kompani të cilat injorojnë problemet harduerike.

Si do të shkojë për ByteDance mbetet për tu parë. Kompania po rritet me shpejtësi dhe ka filluar të ofrojë disa shërbime edhe pse jo aq popullore sa TikTok. Gjithashtu ky telefon me shumë gjasa është i destinuar për Kinën dhe jo Amerikën e Veriut apo Evropën.

Mali që ByteDance ka në plan të ngjisë nuk ka për të qenë i lehtë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve