Kompania “Alm Group” shembull për trajtimin e mirë të punëtorëve

12.12.2017 17:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kompania “Alm Group” shembull për trajtimin e mirë të punëtorëve

Kompania “Alm Group” nga Prishtina ju ka bërë një befasi 52 punëtorëve të saj duke i dërguar në një udhëtim tre ditor në qytetin luksoz të Stambollit.

Ky është shembull i rrallë i një kompanie të suksesshme kosovare e cila aranzhoi udhëtimin duke mbuluar shpenzimet e biletave të aeroplanit, akomodimin në hotel me pesë yje si dhe darka në jahte luksoz në Bosfor.

“Këtë udhëtim e kemi vendosur si staf menaxhues i kompanisë, për shkak të sukseseve dhe të arriturave vjetore në punë. Ne vlerësojmë punën e punëtorëve të kompanisë, prandaj kemi vendosur që ta realizojmë këtë udhëtim të përbashkët” theksoj Alban Rraci njëri nga bashkëpronarët e kompanisë i cili shtoi se “po presim liberalizimin e vizave që vitin e ardhshëm të realizojmë vizitën e radhës në njërin nga kryeqytetet e vendeve të Bashkimit Evropian”./Infosot.com/

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Borxhi i Telekomit ka shkuar në rreth 60 milionë euro

Borxhi i Telekomit ka shkuar në rreth 60 milionë euro

Demi e quan krim financiar atë që po ndodh në PTK, drejton gishtin kah Beqaj

Demi e quan krim financiar atë që po ndodh në PTK, drejton gishtin kah Beqaj

Telekomi në prag të falimentimit, Qeveria s’do ta paguajë borxhin e saj 60 milionësh

Telekomi në prag të falimentimit, Qeveria s’do ta paguajë borxhin e saj 60 milionësh

Guvernatori Mehmeti merr mbështetje nga FMN-ja dhe Thesari Amerikan

Guvernatori Mehmeti merr mbështetje nga FMN-ja dhe Thesari Amerikan

“Deutsche Bank” transferoi gabimisht 28 miliardë euro

“Deutsche Bank” transferoi gabimisht 28 miliardë euro

Mbi 60 të rinj nga Kosova do të punësohen në Gjermani

Mbi 60 të rinj nga Kosova do të punësohen në Gjermani

Kompanitë serbe dominojnë panairin në Kosovë

Kompanitë serbe dominojnë panairin në Kosovë

Ministri gjerman kundërshton kërkesën për rritje pagash prej 6 përqind

Ministri gjerman kundërshton kërkesën për rritje pagash prej 6 përqind

Aktakuzë për korrupsion ndaj një ish-ministri të Qeverisë së Kosovës

Aktakuzë për korrupsion ndaj një ish-ministri të Qeverisë së Kosovës

Industria e mishit “Kuvilab” zbaton standardet Europiane

Industria e mishit “Kuvilab” zbaton standardet Europiane

Afaristë shqiptar nga Skandinavia, informohen për kushtet për investime në Kosovë

Afaristë shqiptar nga Skandinavia, informohen për kushtet për investime në Kosovë

Nga java e ardhshme hiqet taksa doganore për produktet e teknologjisë informative

Nga java e ardhshme hiqet taksa doganore për produktet e teknologjisë informative

Eksportuesit në Shqipëri kërkojnë ndihmën e Qeverisë së Kosovës (Video)

Eksportuesit në Shqipëri kërkojnë ndihmën e Qeverisë së Kosovës (Video)

Odat ekonomike e shohin demarkacionin si epokë të re pas tri viteve të humbura

Odat ekonomike e shohin demarkacionin si epokë të re pas tri viteve të humbura

Për herë të parë në Kosovë do të mbahet Konferenca e Ndërtimit

Për herë të parë në Kosovë do të mbahet Konferenca e Ndërtimit

BLG inaguron fushatën e hapjes së pikave të saj të biznesit

BLG inaguron fushatën e hapjes së pikave të saj të biznesit