Kompania “Alm Group” shembull për trajtimin e mirë të punëtorëve

12.12.2017 17:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kompania “Alm Group” shembull për trajtimin e mirë të punëtorëve

Kompania “Alm Group” nga Prishtina ju ka bërë një befasi 52 punëtorëve të saj duke i dërguar në një udhëtim tre ditor në qytetin luksoz të Stambollit.

Ky është shembull i rrallë i një kompanie të suksesshme kosovare e cila aranzhoi udhëtimin duke mbuluar shpenzimet e biletave të aeroplanit, akomodimin në hotel me pesë yje si dhe darka në jahte luksoz në Bosfor.

“Këtë udhëtim e kemi vendosur si staf menaxhues i kompanisë, për shkak të sukseseve dhe të arriturave vjetore në punë. Ne vlerësojmë punën e punëtorëve të kompanisë, prandaj kemi vendosur që ta realizojmë këtë udhëtim të përbashkët” theksoj Alban Rraci njëri nga bashkëpronarët e kompanisë i cili shtoi se “po presim liberalizimin e vizave që vitin e ardhshëm të realizojmë vizitën e radhës në njërin nga kryeqytetet e vendeve të Bashkimit Evropian”./Infosot.com/

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shtesat për fëmijët, pak entuziazëm te prindërit

Shtesat për fëmijët, pak entuziazëm te prindërit

MTI mbështet rritjen e konkurrueshmërisë në ekonominë kosovare dhe eksportin e prodhimeve vendore

MTI mbështet rritjen e konkurrueshmërisë në ekonominë kosovare dhe eksportin e prodhimeve vendore

Projektligji i punës parasheh gjoba deri në 40 mijë euro për shkelësit e të drejtave të punëtorëve

Projektligji i punës parasheh gjoba deri në 40 mijë euro për shkelësit e të drejtave të punëtorëve

Shoqëria civile i rekomandon Qeverisë të paguajë penalltinë dhe të tërhiqet nga “Kosova e Re”

Shoqëria civile i rekomandon Qeverisë të paguajë penalltinë dhe të tërhiqet nga “Kosova e Re”

ContourGlobal: “Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

ContourGlobal: “Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

Haradinaj: “Frutex” një nga prodhuesit më të mëdhenj në Kosovë, suksesi i të cilës duhet të ndiqet edhe nga kompanitë tjera

Haradinaj: “Frutex” një nga prodhuesit më të mëdhenj në Kosovë, suksesi i të cilës duhet të ndiqet edhe nga kompanitë tjera

Telekomi i Kosovës një hap afër shkatërrimit, Z-Mobile tash ia kërkon me gjyq 30 milionët

Telekomi i Kosovës një hap afër shkatërrimit, Z-Mobile tash ia kërkon me gjyq 30 milionët

Ministri Shala: Do t’i mbrojë prodhuesit nga importi i pabarabartë

Ministri Shala: Do t’i mbrojë prodhuesit nga importi i pabarabartë

Sekuestrohen 229 mijë euro false në Prizren

Sekuestrohen 229 mijë euro false në Prizren

Të akuzuarit e rastit “Z-Mobile” deklarohen të pafajshëm, seanca tjetër në nëntor

Të akuzuarit e rastit “Z-Mobile” deklarohen të pafajshëm, seanca tjetër në nëntor

Pse në Kosovë nuk mbillet luledielli (Video)

Pse në Kosovë nuk mbillet luledielli (Video)

MTI nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Korporatën Financiare Ndërkombëtare – IFC

MTI nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Korporatën Financiare Ndërkombëtare – IFC

Rritet deficiti tregtar i Kosovës me jashtë

Rritet deficiti tregtar i Kosovës me jashtë

Mbrojtja i cilëson të zbehta provat në aktakuzën “Pronto”, Prokuroria i konsideron legjitime

Mbrojtja i cilëson të zbehta provat në aktakuzën “Pronto”, Prokuroria i konsideron legjitime

Gjilan: Filmohet skandali i korrupsionit, zyrtari merr 2 mijë euro mito

Gjilan: Filmohet skandali i korrupsionit, zyrtari merr 2 mijë euro mito

Gent Begolli: E kam gjetur Telekomin me mbi 60 milionë euro borxhe, por ka shpresë

Gent Begolli: E kam gjetur Telekomin me mbi 60 milionë euro borxhe, por ka shpresë