Kollçaku: Nëse infektohet ndonjë deputet sot, mos t’i vendoset respiratori

25.03.2020 20:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kollçaku: Nëse infektohet ndonjë deputet sot, mos t’i vendoset respiratori

Për më shumë se shtatë orë, po mbahet seanca e Kuvendit të Republikës së Kosovës për mocionin e LDK-së, për rrëzimin e qeverisë Kurti.
Dy partitë që formuan koalicionin LDK dhe VV po hedhin akuza në adresë të njëra-tjetrës për gjendjen e krijuar politike.

Derisa, deputetja e VV-së, Fatmire Kollçaku tha se më së paku në këtë kohë pandemie është dashur të mbahet një seancë, e ata që e kanë thirrur duhet të mbajnë përgjegjësi, përcjellë Indeksonline.

“Unë sot që nëse sot ndonjë deputet infektohet mos t’ja qesin respiratorin. A po mendoni që ne jemi imun ndaj kësaj sëmundje? E kam thënë dhe po e them, në këtë situatë, kjo është seancë e turpit. Dikush po thotë që s’jemi të rrezikum? Por ai që e ka thirr le të mbanë përgjegjësi.

Mos e votoni mocionin, pasi që për çdo gjë ka kohë, por jo edhe nëse bjen qeveria. S’keni partner, prandaj mos e votoni”, ka thënë ajo

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë

Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë

Haziri apelon të gjitha ata që kanë pasur kontakte me të infektuarit e Topanicës, t’i lajmërojnë organet dhe të vetizolohen

Haziri apelon të gjitha ata që kanë pasur kontakte me të infektuarit e Topanicës, t’i lajmërojnë organet dhe të vetizolohen

Kështu luftohet virusi korona në këtë shtet

Kështu luftohet virusi korona në këtë shtet

Grupi 6 Plus: Përkrahim krijimin e qeverisë së re

Grupi 6 Plus: Përkrahim krijimin e qeverisë së re

Në Maqedoni pezulohet puna e përmbaruesve

Në Maqedoni pezulohet puna e përmbaruesve

Numri me Coronavirus në Shqipëri shkon në 277

Numri me Coronavirus në Shqipëri shkon në 277

Haradinaj: AAK s’ka kushte, tash përkrahim një Qeveri edhe nëse s’jemi pjesë e saj

Haradinaj: AAK s’ka kushte, tash përkrahim një Qeveri edhe nëse s’jemi pjesë e saj

Në Spanjë kanë mbetur pa punë 900 mijë persona nga përhapja e koronavirusit

Në Spanjë kanë mbetur pa punë 900 mijë persona nga përhapja e koronavirusit

Kinolli: Jemi për formimin e një qeverie të re, në këtë situatë nuk është koha për zgjedhje

Kinolli: Jemi për formimin e një qeverie të re, në këtë situatë nuk është koha për zgjedhje

IMK kërkesë Qeverisë që të mbështeten mediat

IMK kërkesë Qeverisë që të mbështeten mediat

Fillon takimi Thaçi-Haradinaj

Fillon takimi Thaçi-Haradinaj

MSh pranon donacion për pacientët me fibrozë cistike

MSh pranon donacion për pacientët me fibrozë cistike

Coronavirusi, sa janë të vlefshme maskat?

Coronavirusi, sa janë të vlefshme maskat?

Limaj pas takimit me Thaçin: Të shmangen zgjedhjet, kemi disa kushte për t’u bërë pjesë e Qeverisë

Limaj pas takimit me Thaçin: Të shmangen zgjedhjet, kemi disa kushte për t’u bërë pjesë e Qeverisë

Gjilan, apel për të zbatuar këshillat e mjekëve

Gjilan, apel për të zbatuar këshillat e mjekëve

140 raste me koronavirus në Mal të Zi

140 raste me koronavirus në Mal të Zi