Kohavision pohon se Sami Lushtaku mori qira nga një objekt në qendër të Prishtinës – Lushtaku thotë se do ta paditë

31.01.2020 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kohavision pohon se Sami Lushtaku mori qira nga një objekt në qendër të Prishtinës – Lushtaku thotë se do ta paditë

Gazeta Express
31 Janar 2020 22:29
Raportimi i televizionit Kohavision se ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka marrë qira nga një objekt në qendër të Prishtinës, ka nxitur reagimin e tij.

Nëpërmjet një shkrimi të publikuar në llogarinë e tij, në rrjetin social Facebook, në internet, Lushtaku ka hedhur poshtë pohimet e KTV’së.

Ai ka paralajmëruar padi ndaj televizionit, teksa ka ftuar Prokurorinë të nisë hetime.

“Sonte, televizioni Kohavision, e paska publikuar një dokumentar, në të cilin është lakuar edhe emri im, kinse kam përfituar nga qiraja e një lokali në qendër të Prishtinës, i cili i është dhënë në shfrytëzim Telekomit të Kosovës”, ka shkruar Lushtaku në Facebook.

“Ashtu siç kam paralajmëruar para pak kohe, tash e tutje, ndaj çdo shpifje e ndaj çdo lajmi të rrëmë, i cili ka për qëllim që të dëmtojë personalitetin tim, do të ngre padi në gjykatë. Ditët në vijim, në konsultim me avokatin tim, do të ushtrojmë padi ndaj televizionit Kohavision për këtë lajm të pavërtetë”, ka thënë ai.

“Ftoj edhe Prokurorinë e shtetit që të hetojë se kush ka përfituar qira në atë lokal dhe njëherë e mirë të zbardhet e vërteta”, përfundon shkrimi i Lushtakut.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


PDK: VV po instalon frikën dhe po përgatitet për dhunë në Kosovë – të dënohet nga të gjithë

PDK: VV po instalon frikën dhe po përgatitet për dhunë në Kosovë – të dënohet nga të gjithë

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, në total 106

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, në total 106

Mustafa reagon pas deklaratës së Bahtirit dhe Bushatit: Ku e keni përgjegjësinë ndaj vendit, kombit e familjeve

Mustafa reagon pas deklaratës së Bahtirit dhe Bushatit: Ku e keni përgjegjësinë ndaj vendit, kombit e familjeve

Ministri i VV’së ushtron kallëzim penal ndaj Thaçit, “bëri thirrje që të mos respektohet vendimi për kufizimin e lëvizjes”

Ministri i VV’së ushtron kallëzim penal ndaj Thaçit, “bëri thirrje që të mos respektohet vendimi për kufizimin e lëvizjes”

Kurti e shkarkon një zëvendësministër nga radhët e 6 plus nuk tregon pse

Kurti e shkarkon një zëvendësministër nga radhët e 6 plus nuk tregon pse

Covid-19, nënshkruhet kontrata për ndihmën 5 milionëshe nga BE-ja për Kosovën

Covid-19, nënshkruhet kontrata për ndihmën 5 milionëshe nga BE-ja për Kosovën

Gucati: Deklarata e Bahtirit kërcënim për Thaçin dhe PDK-në

Gucati: Deklarata e Bahtirit kërcënim për Thaçin dhe PDK-në

Prokuroria interviston Agim Bahtirin për deklaratën e tij për “vëllavrasje”

Prokuroria interviston Agim Bahtirin për deklaratën e tij për “vëllavrasje”

Bahtiri: I kërkoi falje popullit për deklaratën rreth “konfliktit vëllavrasës”

Bahtiri: I kërkoi falje popullit për deklaratën rreth “konfliktit vëllavrasës”

Në Istog nuk ka të prekur me COVID-19, rastet e dyshuara dolën negative

Në Istog nuk ka të prekur me COVID-19, rastet e dyshuara dolën negative

Lushtaku i përgjigjet VV-së për thirrjet për vëllavrasje: Kush luan me zjarr, digjet vet prej tij

Lushtaku i përgjigjet VV-së për thirrjet për vëllavrasje: Kush luan me zjarr, digjet vet prej tij

Në luftë të dyfishtë! Historia e saj bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet infermierja Valbona: Asnjëherë nuk dorëzohem

Në luftë të dyfishtë! Historia e saj bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet infermierja Valbona: Asnjëherë nuk dorëzohem

Tahiri: Bahtiri e Kurti duhet ta kuptojnë se Kosova nuk është pjellë e fantazisë diktatoriale e fashiste

Tahiri: Bahtiri e Kurti duhet ta kuptojnë se Kosova nuk është pjellë e fantazisë diktatoriale e fashiste

Kleriku irakian fajëson martesën e homoseksualëve për krizën globale të koronavirusit

Kleriku irakian fajëson martesën e homoseksualëve për krizën globale të koronavirusit

Abazi thotë se s’mund të bëhet qeveria e re në mes të rrezikut nga “arkivolet e COVID 19”

Abazi thotë se s’mund të bëhet qeveria e re në mes të rrezikut nga “arkivolet e COVID 19”

Bordi i KEK-ut aprovon kërkesen e menaxhmentit, nga 300 euro shtesë për punëtorët

Bordi i KEK-ut aprovon kërkesen e menaxhmentit, nga 300 euro shtesë për punëtorët