Koha në Kosovë

10.04.2020 00:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Koha në Kosovë

Vijon mot stabil, i kthjellët dhe me diell. Temperaturat në rritje. Në fundjavë me pak vranësira.

Zonat anticiklonike që janë shtrirë në pjesën më të madhe të kontinentit evropian dhe rajonit tonë, do të mbesin dominante edhe ditëve të ardhshme.

Nën këto kushte do të vazhdoj të mbajë mot stabil, i kthjellët dhe me diell. Në fundjavë do të ketë zhvillime të vranësirave lokale, por që nuk parashihet të shoqërohen me të reshura.

Në aspektin termik temperaturat do të vazhdojnë të rriten ndjeshëm mbi vlera mesatare.

Sipas parashikimeve të fundit, në fillim të javës së ardhshme një sistem frontal nga Evropa qendrore do të kaloj mbi vend, që mund të sjellë kushte për reshje të dobëta shiu, si dhe rënie të temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

11.04 – Në mëngjes kryesisht kthjellët. Ditën pjesërisht vranët.

12.04 – Ngrohtë, gjatë ditës me pak vranësira.

13.04 – Ngrohtë, kryesisht me diell. Në mbrëmje do të ketë shtim të vranësirave.

Temperaturat minimale do të sillen nga 2C deri në 5C, e maksimalet nga 19C deri në 21C.

Do të fryjë e lehtë dhe mesatare nga veriu-verilindja 3-9m/s.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, me gjithë se do të pësojë rënie.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

BE: Të gjithë aktorët politikë të Kosovës ta zbatojnë vendimin e Kushtetueses

BE: Të gjithë aktorët politikë të Kosovës ta zbatojnë vendimin e Kushtetueses

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Abrashi i VV’së: Të gjitha opsionet e kundërshtimit të vendimit të GJK’së po i shqyrtojmë

Abrashi i VV’së: Të gjitha opsionet e kundërshtimit të vendimit të GJK’së po i shqyrtojmë

Nuk e mirëpresin qytetarët vendimin e Kushtetueses për dekretin e Presidentit

Nuk e mirëpresin qytetarët vendimin e Kushtetueses për dekretin e Presidentit

Në SHBA, Policia arreston gazetarin e CNN gjatë transmetimit ‘live’

Në SHBA, Policia arreston gazetarin e CNN gjatë transmetimit ‘live’

Ministrja italiane: Objekt abuzimesh seksiste prej “paaftësisë gjatë krizës së pandemisë”

Ministrja italiane: Objekt abuzimesh seksiste prej “paaftësisë gjatë krizës së pandemisë”

Murati, Lëvizja për Bashkim: Mosrespektimi i vendimit të Kushtetueses, është thirrje për anarki

Murati, Lëvizja për Bashkim: Mosrespektimi i vendimit të Kushtetueses, është thirrje për anarki

12 raste të reja me COVID-19, 9 të shëruar

12 raste të reja me COVID-19, 9 të shëruar

Telekomi mohon se ka dhomë të përgjimeve dhe përgjime të paautorizuara

Telekomi mohon se ka dhomë të përgjimeve dhe përgjime të paautorizuara

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut, thotë se shqiptarët e serbët duhet të kenë raporte të mira

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut, thotë se shqiptarët e serbët duhet të kenë raporte të mira

Më 15 qershor fluturimi i parë nga Austria në Kosovë

Më 15 qershor fluturimi i parë nga Austria në Kosovë

Maqedoni e V.: Të gjithë duan zgjedhje, por nuk pajtohen për datën

Maqedoni e V.: Të gjithë duan zgjedhje, por nuk pajtohen për datën

Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

NISMA ende s’i ka emrat e ministrave

NISMA ende s’i ka emrat e ministrave

2500 punëtorë të KEK-ut nënshkruajnë peticion, kërkojnë kthimin e Njazi Thaçit ose protesta

2500 punëtorë të KEK-ut nënshkruajnë peticion, kërkojnë kthimin e Njazi Thaçit ose protesta