Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

17.01.2020 21:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Në sezonin e ardhshëm në MLS do të marrë pjesë edhe Inter Miami, skuadra e re e krijuar nga ikona e futbollit anglez, David Beckham. Pas më pak se dy muajsh, kjo skuadër do të luajë takimin e parë në shtëpi, por stadiumi që po ndërtohet në Florida është ende një kantier ndërtimi.

14 marsi presupozohet të jetë ditë historike, pasi në “Fort Lauderdale Stadium” (19 mijë vende) Inter Miami do të presë Los Angeles Galaxy. Por fotografitë e bëra javën e kaluar tregojnë se ekipi i ndërtimit është në garë me kohën për përfundimin e stadiumit brenda afatit, teksa dallohen qartë gërmues dhe vinça që ende rrethojnë kantierin.

Për fat të mirë, MLS ka planifikuar që dy ndeshjet e para të ligës Inter Miami t’i zhvillojë larg shtëpisë, për të fituar më shumë kohë për ndërtimin e impiantit, që do të kushtojë rreth 50 milionë paundë.

Ndeshja e tyre e parë e sezonit për Inter Miamin do të zhvillohet në 1 mars në fushën e Los Angeles FC, ndërsa javën tjetër ata do të udhëtojnë për t’u përballur me DC United.

Nuk ka asnjë sugjerim nga klubi nëse stadiumi do të përurohet në ndeshjen me LA Galaxy, por drejtuesit presin që punimet të mbyllen në kohë

/Tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Na bëj hallall që të lamë pas dore, e sot të thurim lavde të gjithë”

“Na bëj hallall që të lamë pas dore, e sot të thurim lavde të gjithë”

​Top 10 lojtarët më të paguar në botë sipas “Forbes”

​Top 10 lojtarët më të paguar në botë sipas “Forbes”

Burri i lë kartën e lekëve gruas: “Shpenzo sa të duash”, por PIN-i është një ekuacion i vërtetë

Burri i lë kartën e lekëve gruas: “Shpenzo sa të duash”, por PIN-i është një ekuacion i vërtetë

Kinezët ndërtojnë qytet rezistues ndaj koronavirusit – (Foto)

Kinezët ndërtojnë qytet rezistues ndaj koronavirusit – (Foto)

Rita Ora ngrit temperaturat në bikini të ngushta – (Foto/Video)

Rita Ora ngrit temperaturat në bikini të ngushta – (Foto/Video)

Dua Lipa, një mjeshtre e selfive në pasqyrë – (Foto)

Dua Lipa, një mjeshtre e selfive në pasqyrë – (Foto)

Manekinia e njohur izraelite dënohet me nëntë muaj shërbim të komunitetit

Manekinia e njohur izraelite dënohet me nëntë muaj shërbim të komunitetit

Mbappe largohet nga Parisi verën e ardhshme

Mbappe largohet nga Parisi verën e ardhshme

Çfarë është karcinoma skuamoze e lëkurës?

Çfarë është karcinoma skuamoze e lëkurës?

Ndihma e parë për sulmet e gurit në tëmth

Ndihma e parë për sulmet e gurit në tëmth

Sëmundja për të cilën nuk flitet sa duhet

Sëmundja për të cilën nuk flitet sa duhet

​NASA blen gurët e Hënës nga njerëzit në të gjithë botën, por ka një kusht të vetëm

​NASA blen gurët e Hënës nga njerëzit në të gjithë botën, por ka një kusht të vetëm

Mozzak: Loredana ende pjesë e jetës time

Mozzak: Loredana ende pjesë e jetës time

Vijnë konfirmimet, Interi edhe më afër Arturo Vidalit

Vijnë konfirmimet, Interi edhe më afër Arturo Vidalit

​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri