Klopp: Shpenzimet ishin të pashmangshme, do përpiqemi ta fitojmë titullin

10.08.2018 13:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Klopp: Shpenzimet ishin të pashmangshme, do përpiqemi ta fitojmë titullin

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka thënë se ishte e pashmangshme që ata do të kishin një afat kalimtar të madh të shpenzimeve, teksa shtoi se këtë sezon synojnë titullin në Ligën Premier.

Përpara hapjes së sezoni të ri të Ligës Premier, në ndeshjen e së dielës kundër Ëest Hamit, Klopp ka thënë se ata do të shkojnë për titullin këtë sezon.

“Pritjet e mia janë gjithmonë të larta”, ka thënë fillimisht Klopp.

“Do të përpiqemi të arrijmë në vendin më të lartë këtë sezon”.

“Është shumë normale që kemi shpenzuar më shumë para se viteve të tjera”.

“Ju duhet të krijoni një skuadër që është mjaft e fortë dhe mjaft e madhe për të përballuar Ligën Premier.

“Njerëzit pyesin nëse jemi skuadra më e mirë, por unë nuk mendoj për këtë”.

“Bëhet fjalë për mënyrën se si ne i shpëtojmë dhe si luftojmë kundër skuadrave të tjera të Ligës Premier”, përfundoi trajneri i Liverpoolit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Inter-Bologna: Formacionet zyrtare, starton Soares

Inter-Bologna: Formacionet zyrtare, starton Soares

Agjenti: Juventusi nuk ka nevojë për Evran

Agjenti: Juventusi nuk ka nevojë për Evran

Kujdes nga këto 29 aplikacione fotosh që kanë vjedhur të dhënat tuaja

Kujdes nga këto 29 aplikacione fotosh që kanë vjedhur të dhënat tuaja

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

Intervenimi për shpëtimin e pilotit të ngatërruar me aeroplanin e lehtë në degët e pemëve (Video)

Valverde: Lëndimi i Messit nuk duket serioz

Valverde: Lëndimi i Messit nuk duket serioz

Çiftet që tregojnë se dashuria ndryshon gjithçka për të mirë (Foto)

Çiftet që tregojnë se dashuria ndryshon gjithçka për të mirë (Foto)

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

Chelsea rivalizon Realin dhe Unitedin për Pochettinon

Chelsea rivalizon Realin dhe Unitedin për Pochettinon

Perisic tifozëve të Interit: Faleminderit për lëvdatat dhe kritikat

Perisic tifozëve të Interit: Faleminderit për lëvdatat dhe kritikat

Miratohet në kuvend propozimi për ndërtimin e shtatores së Fadil Vokrrit

Miratohet në kuvend propozimi për ndërtimin e shtatores së Fadil Vokrrit

Kërkesa interesante e policisë për kriminelët: Rrini brenda se është ftohtë për ju e për ne!

Kërkesa interesante e policisë për kriminelët: Rrini brenda se është ftohtë për ju e për ne!

Hazard flet pas shkëlqimit ndaj Huddesfield: Ishte paraqitje e madhe, besoj që Sarri tani është i lumtur

Hazard flet pas shkëlqimit ndaj Huddesfield: Ishte paraqitje e madhe, besoj që Sarri tani është i lumtur

Thartira në lukth luftohet me ushqimet e duhura

Thartira në lukth luftohet me ushqimet e duhura

Kampioni rikthehet te fitorja, Rockets të fortë për Jazz

Kampioni rikthehet te fitorja, Rockets të fortë për Jazz

Marlon Moraes mposhtë Raphael Assuncaon, Jose Aldos ju deshën 44 sekonda ndaj Renato Moicanos – gjithçka që ndodhi në UFC 144

Marlon Moraes mposhtë Raphael Assuncaon, Jose Aldos ju deshën 44 sekonda ndaj Renato Moicanos – gjithçka që ndodhi në UFC 144

Ronaldo: S’ka nevojë të brengosemi

Ronaldo: S’ka nevojë të brengosemi