Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

16.01.2020 08:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, nuk do ta lejojë shitjen apo huazimin e asnjë lojtari të ekipit të parë gjatë afatit kalimtar të janarit. Ai do t’i ketë të gjithë lojtarët në dispozicion gjatë tentimit për ta fituar Premierligën.

Strategu gjerman dëshiron që e gjitha skuadra e tij të jetë e gatshme për agjendën e ngarkuar gjatë pjesës së dytë të sezonit, kur Liverpooli shpreson ta fitojë titullin e parë të Premierligës në 30 vjet, transmeton Gazeta Express.

Kloppi nuk dëshiron të huazohet as lojtarët më të rinj dhe po tenton t’i bindë ata se të gjithë do ta kenë një rol për ta luajtur deri në fund të sezonit.

I vetmi lojtar të cilit ia ka lejuar huazimin është sulmuesi adoleshent Rhian Brewster. Ai është dërguar në formë huazimi në Swansea për të marrë më shumë përvojë.

Në anën tjetër, kjo do të thotë se Xherdan Shaqiri do të mbetet në Liverpool, përkundër interesimit të  Romës për të. Shaqiri shpreson të paktën të ketë më shumë minuta lojë gjatë pjesës së mbetur të sezonit.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shkencëtarët më në fund zbulojnë shkakun e flokëve gri: Stresi nuk është fajtor, por…

Shkencëtarët më në fund zbulojnë shkakun e flokëve gri: Stresi nuk është fajtor, por…

Loredana ka publikuar një video mjaft të ëmbël ku Hana shihet duke hedhur hapat e parë

Loredana ka publikuar një video mjaft të ëmbël ku Hana shihet duke hedhur hapat e parë

Zgjidhet Komiteti Ekzekutiv i ri i FFK-së

Zgjidhet Komiteti Ekzekutiv i ri i FFK-së

Kobe Bryant fjalë të mëdha për dashurinë më të madhe që e kishte

Kobe Bryant fjalë të mëdha për dashurinë më të madhe që e kishte

FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

“Ne kemi të njëjtën histori dhe ti mund t’ja dalësh siç ja dola unë!”/ Mesazhi i Dafina Zeqirit për vajzën 11-vjeçare që kujdesej për familjen e saj

“Ne kemi të njëjtën histori dhe ti mund t’ja dalësh siç ja dola unë!”/ Mesazhi i Dafina Zeqirit për vajzën 11-vjeçare që kujdesej për familjen e saj

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Ledri Vula së shpejti me dicka të re

Ledri Vula së shpejti me dicka të re

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Bebe Rexha mahnit në mbrëmjen e Spotify

Bebe Rexha mahnit në mbrëmjen e Spotify

Djali 10-vjeçar la shtatzënë 13-vjeçaren, analizat: Ai nuk mund të bëhet baba, vajza: Vetëm atë kam pasur

Djali 10-vjeçar la shtatzënë 13-vjeçaren, analizat: Ai nuk mund të bëhet baba, vajza: Vetëm atë kam pasur