Klopp: Liverpooli analizohet në detaje prej analistëve dhe kundërshtarëve

27.02.2019 08:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Klopp: Liverpooli analizohet në detaje prej analistëve dhe kundërshtarëve

Jurgen Klopp është i habitur se si analizohet çdo lëvizje e skuadrës së Liverpoolit, i cili ka një pikë më shumë se Manchester City.

Liverpool nuk e ka fituar titullin që nga viti 1990, por Klopp ka thënë se duhet kohë për ta fituar trofenë e kampionit.

“Një brez duhet të kalojë, për ta bërë atë të ndodhë dhe pastaj për pjesën tjetër do të jetë më e lehtë, do të ishte mirë nëse do të ishim në atë ekip. është e pabesueshme. Ne kemi luajtur në tri finale, nuk e di nëse ndonjë klub e ka bërë këtë”.

Mohamed Salah dhe Xherdan Shaqiri (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)

“Ne përmirësohemi vazhdimisht në fushë dhe momenti që nuk përmirësojmë, fillojnë menjëherë analizat. Kjo nuk është saktësisht se si duhet. Çfarë ka shkuar gabim?”.

“Asnjë fabrikë nuk rritet aq shpejt sa pritjet. Po, ka momente kur dëshiroj që ne të fluturojmë pak më shumë, por ju nuk fluturoni për shkak se ju doni të fluturoni, ju fluturoni për shkak se punoni për atë”, pohoi trajneri gjerman.

The Reds në xhiron e fundit kujtojmë se ka barazuar pa gola me Manchester Unitedin, ku të njëjtën gjë e ka bërë edhe në Ligën e Kampionëve me Bayern Munichun.

Ndryshe, Liverpooli gjatë ditës së sotme do të luajë para shikuesve të vetë kundër Watfordit. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve