Klopp i habit të gjithë, nuk përjashton tërheqjen e shpejtë si trajner

21.08.2019 00:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Klopp i habit të gjithë, nuk përjashton tërheqjen e shpejtë si trajner

Jurgen Klopp surprizon jo pak me deklaratat e tij. Fituesi i freskët i Superkupës së Europës në stolin e Liverpoolit ka paralajmëruar largimin e tij nga futbolli pas 2 apo 3 vitesh. Edhe pse ka vetëm pak kohë që ka mbushur 52-vjeç, Klopp në një intervistë për gazetën prestigjoze gjermane Bild ka theksuar se në futboll nuk i dihet asnjëherë se çfarë mund të ndodhë në të ardhmen.

“Në radhë të parë shpresoj që gjithçka të më shkojë po kaq mirë sa tani. Pas 2-3 vitesh do të shohim, gjithçka është e mundur madje edhe tërheqja ime. Nuk e di nëse do të ndodhë vërtetë por po e them që tani që në rast se diçka e tillë ndodh, të mos habitet askush”.

Fjalë këto të Jurgen Klopp sdo t’i kenë pëlqyer tifozëve të Liverpoolit por edhe atyre të kombëtares gjermane që shpresojnë ta shohin një ditë trajnerin në stolin e Die Manschaft.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sërish Neymari e padit Barcelonën në gjyq

Sërish Neymari e padit Barcelonën në gjyq

Juve-Inter të dielën pa tifozë!

Juve-Inter të dielën pa tifozë!

Verbohet 25 vjeçarja, tentoi të lyente sytë me ngjyrë të zezë

Verbohet 25 vjeçarja, tentoi të lyente sytë me ngjyrë të zezë

Transferohet te Golden Eagle Ylli, Blue luante për LA Lakers e Boston Celtics

Transferohet te Golden Eagle Ylli, Blue luante për LA Lakers e Boston Celtics

Gjatë një darke në Los Angeles, Rita Ora me veshje transparente dhe shfaqet pa reçipeta

Gjatë një darke në Los Angeles, Rita Ora me veshje transparente dhe shfaqet pa reçipeta

Manchester City përmbys Realin, Lyoni surprizon Juven!

Manchester City përmbys Realin, Lyoni surprizon Juven!

Profesioni si liri personale

Profesioni si liri personale

Faton Salihu Nënkryetar  edhe për katër vitet e ardhshme i Federatës së Boksit të Maqedonisë Veriore

Faton Salihu Nënkryetar edhe për katër vitet e ardhshme i Federatës së Boksit të Maqedonisë Veriore

Bayerni prek çerekfinalet, Napoli dhe Barça ndahen në paqe!

Bayerni prek çerekfinalet, Napoli dhe Barça ndahen në paqe!

Domingo kërkon ndjesë pas akuzave për ngacmime seksuale

Domingo kërkon ndjesë pas akuzave për ngacmime seksuale

O’Neal nxit të qeshura në ceremoninë Kobet

O’Neal nxit të qeshura në ceremoninë Kobet

Katy Perry tërbon rrjetin me transformimin radikal seksi

Katy Perry tërbon rrjetin me transformimin radikal seksi

Bukuroshja e Instagramit tmerrohet kur ‘fansi’ pret gjuhën për t’i provuar dashurinë (Foto)

Bukuroshja e Instagramit tmerrohet kur ‘fansi’ pret gjuhën për t’i provuar dashurinë (Foto)

Guardiola: Real Madridi është mbret i Champions League

Guardiola: Real Madridi është mbret i Champions League

Interi i pasur ka marr vendim për shitjen e Martinez

Interi i pasur ka marr vendim për shitjen e Martinez

Barcelona “manita” me Eibar/ Lionel Messi i papërmbajtshëm, shënon 4 gola

Barcelona “manita” me Eibar/ Lionel Messi i papërmbajtshëm, shënon 4 gola