Klopp: E pamundur t’i dua lojtarët e mi më shumë

22.07.2020 16:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Klopp: E pamundur t’i dua lojtarët e mi më shumë

Përderisa Liverpooli po përgatitet për ta marrë trofeun e Premierligës të mërkurën, Jurgen Klopp ka insistuar se skuadra e tij, të cilën e ka bërë të qartë se sa shumë e do, duhet ta shijojë sa më shumë momentin kur ngrihet trofeu i kampionit të Anglisë.

Kampioni i ri i Premierligës, Liverpooli, do ta ngre trofeun pas ndeshjes të së mërkurës kundër Chelseat në Anfield, pasi e kishte siguruar matematikisht titullin, të parin në 30 vjet, shtatë xhiro para fundit, transmeton Gazeta Express.

Klopp, i cili i ka fituar titujt e Ligës së Kampionëve, Kupës së Botës për Klube dhe Superkupës së Evropës me Liverpoolin, dëshiron që lojtarët e tij ta kuptojnë se çfarë rëndësie të madhe ka trofeu që do ta ngrenë lart sot.

“Kur ndeshja të përfundojë, ne do të njihemi si kampionët e rinj të Anglisë. Ta arrijmë këtë për herë të parë që nga viti 1990 është një gjë e mrekullueshme për klubin”, ka thënë Klopp.

“Unë e di se ne jetojmë në një botë ku vazhdimisht shtrohet pyetja: “Po tani, çfarë?” dhe kjo bën që ne të mos e shijojmë aq sa duhet momentin”.

“Sapo u shpallëm ne kampionë – kur kundërshtari ynë i sotshëm, Chelsea, e mposhti Manchester Cityn – dhe po ngriheshin pyetje për trashëgiminë tonë dhe thuhej se ne duhet të fitojmë më shumë”.

“Është shumë e rëndësishme të shijohen momentet kur ato vijnë dhe ky moment do të jetë njëri prej këtyre rasteve”.

“Është e pamundur ta dua këtë grup të lojtarëve më shumë. Nuk do të mund t’i vlerësoja ata më shumë sesa që i vlerësoj, nuk do të mund të isha më krenar sesa që jam”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”