Kjo është pasuria që i’u sekuestruan të dashurit të Viola Spiros pas daljes nga burgu

30.04.2018 15:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kjo është pasuria që i’u sekuestruan të dashurit të Viola Spiros pas daljes nga burgu

Ai u mbajt i burgosur për 5 muaj në qelitë e paraburgimit në Holandë, dhe vetëm përpara disa ditësh u bë i ditur lajmi që Selaj është lënë i lirë.
Ai u fotografua nga revista ‘Who’ së bashku me moderatoren shqiptare duke kaluar kohë bashkë në një nga lokalet e bllokut. Por edhe pse ai i shpëtoi burgimin, sipas informacioneve të siguruara nga ‘Panorama Plus’ Valentin Selajt do ti sekuestrohet pasuria.

Sipas saj, investigimi mbi bandën e tij kishte filluar që në 2015 nga Prokuroria e Firences dhe kur ai është arrestuar iu sekuestruan 4 milion euro. Por ky operacion nuk përfundoi me kaq, pasi më pas një grupi ku bënte pjesë edhe Selaj, iu sekuestruan në Lezhë pasuri në para, si dhe disa biznese, hotele, restorante e makinave luksoze.

“Grupi në fjalë ishte i dyshuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike dhe shfrytëzim prostitucioni, ndërsa operacioni “Forca e Ligjit”, i sekuestroi pak kohë pas arrestimit dhe një pasuri prej 1.4 milionë eurosh. Mësohet se ndaj grupit u vendos sekuestro preventive për 15 pasuri të paluajtshme: 7 ambiente biznesi me sipërfaqe rreth 1100 m2 si Hotel, Bar, Restorant; 4 ambiente banimi, me sipërfaqe rreth 1000 m2 (apartamente, vila); 4 parcela tokë arë me sipërfaqe totale rreth 22900 m2 dhe 9 automjete luksoze”, shkruan Panorama Plus.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Salah mungon, tifozët e Liverpoolit e duan Shaqirin si titullar

Salah mungon, tifozët e Liverpoolit e duan Shaqirin si titullar

Netflix vijon të rritet ndërkombëtarisht

Netflix vijon të rritet ndërkombëtarisht

Shtatë orë priti në radhë për kanabis, mbyllet dyqani – ditën e nesërme u gjend përsëri në radhë, madje ende pa gdhirë

Shtatë orë priti në radhë për kanabis, mbyllet dyqani – ditën e nesërme u gjend përsëri në radhë, madje ende pa gdhirë

Buffon e ngrit në qiell Mbappen: Është i jashtëzakonshëm, e meriton ‘Topin e Artë’

Buffon e ngrit në qiell Mbappen: Është i jashtëzakonshëm, e meriton ‘Topin e Artë’

Samsung prezantoi laptopin tablet Galaxy Book2 me 20 orë jetëgjatësi baterie

Samsung prezantoi laptopin tablet Galaxy Book2 me 20 orë jetëgjatësi baterie

Kur nxehen, lirojnë helmin e tyre: Me këta shtatë artikuj nuk bën të luhet!

Kur nxehen, lirojnë helmin e tyre: Me këta shtatë artikuj nuk bën të luhet!

Barcelona nuk po rehatohet me mbrojtës, gati oferta e lartë për Nunez

Barcelona nuk po rehatohet me mbrojtës, gati oferta e lartë për Nunez

Apple mban aktivitet më 30 Tetor, priten modele të reja iPad Pro dhe MacBook

Apple mban aktivitet më 30 Tetor, priten modele të reja iPad Pro dhe MacBook

Formacioni i javës së X-të në IPKO Superligë –  Rikthehen lojtarët e Dritës, po ashtu edhe Drenica dhe Llapi me individë të spikatur

Formacioni i javës së X-të në IPKO Superligë – Rikthehen lojtarët e Dritës, po ashtu edhe Drenica dhe Llapi me individë të spikatur

Organizmi më i madh i gjallë në botë, drejt vdekjes

Organizmi më i madh i gjallë në botë, drejt vdekjes

Njerëzit kanë shprehur mosbesim rreth kësaj fotografie dhe kanë bërë pyetjen të cilën do ta bënit edhe ju! (Foto)

Njerëzit kanë shprehur mosbesim rreth kësaj fotografie dhe kanë bërë pyetjen të cilën do ta bënit edhe ju! (Foto)

Kërkesa AKEP, portalet online fillojnë publikimin e NIPT-eve

Kërkesa AKEP, portalet online fillojnë publikimin e NIPT-eve

Asnjë trajner nuk mund të bëj mrekulli – Ibrahimovic mbron Mourinhon nën presion

Asnjë trajner nuk mund të bëj mrekulli – Ibrahimovic mbron Mourinhon nën presion

A e keni ditur çfarë është kjo kokërr e vogël në kikirik? Fjala është për diçka VËRTET MAGJIKE

A e keni ditur çfarë është kjo kokërr e vogël në kikirik? Fjala është për diçka VËRTET MAGJIKE

Scholes: Juventusi e bëri Pogban të mirë

Scholes: Juventusi e bëri Pogban të mirë

Ja sesi të gjeni akses në internet Wi-Fi falas

Ja sesi të gjeni akses në internet Wi-Fi falas