Kjo është femra me mbulesë që po i çmend myslimanët (Foto) | infosot.com Kjo është femra me mbulesë që po i çmend myslimanët (Foto
Breaking News

Kjo është femra me mbulesë që po i çmend myslimanët (Foto)

10.01.2017 00:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kjo është femra me mbulesë që po i çmend myslimanët (Foto)

Në video-klipin e “Revolution”, një nga sukseset e mëdha të saj, Helly Luv, këngëtare dhe artiste kurde me origjinë iraniane, lufton kundër ISIS-it me dekolte të artë, flokë ngjyrë të kuqe dhe uniformë ushtarake.

Kjo Beyoncé e Lindjes së Mesme, e fortë dhe e vendosur për komunitetin peshmerga, është shndërruar në një idhull të vërtetë, por për xhihadistët përfaqëson një “fyerje ndaj grave”, ndaj dhe duhet eliminuar.

Protagoniste e “Peshmerga”, film i prezantuar në edicionin e fundit në Festivalin e Kanës nga filozofi dhe gazetari Bernard-Henri Lévy, Helly ka dalë gjithnjë në mbështetje të popullit kurd dhe të militantëve peshmerga që luftojnë kundër Shtetit Islamik. Për këtë motiv, xhihadistët “e duan të vdekur”, përveç se për stilin e jetës “së shthurur” që bën. “Është një fyerje e gjallë ndaj të gjitha grave”, – shkruajnë në “Twitter” militantët e ISIS-it, të cilët e fyejnë dhe e kritikojnë.

Por Helly tashmë është një yll i vërtetë. Në moshën 18-vjeçare ka fluturuar drejt Los Anxhelesit për të ndjekur ëndrrën e saj: të jetë një vajzë e lirë për të kënduar dhe kërcyer. E bërë e famshme në vitin 2013, me nofkën “Risk it all”, sot ka fituar një famë botërore dhe numëron me miliona ndjekës në rrjetet sociale dhe klikime në kanalin ‘You Tube’.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pesë mënyrat si të mbroni shëndetin tuaj në punë

Pesë mënyrat si të mbroni shëndetin tuaj në punë

Çfarë nuk bën kurrë të zieni në tigan hekuri

Çfarë nuk bën kurrë të zieni në tigan hekuri

Vitamina B3 në vend të antibiotikëve

Vitamina B3 në vend të antibiotikëve

Pini këtë lëng magjik dhe i thoni ‘Jo’ vdekjes

Pini këtë lëng magjik dhe i thoni ‘Jo’ vdekjes

Bill Gates beson se një sëmundje ngjitëse mund t’i vret rreth 30 milionë njerëz gjatë dekadës së ardhshme – sa të brengosur duhet të jeni?

Bill Gates beson se një sëmundje ngjitëse mund t’i vret rreth 30 milionë njerëz gjatë dekadës së ardhshme – sa të brengosur duhet të jeni?

Ja pse ju nxihet lëkura rreth zonave intime, këto janë 5 produktet 'shpëtimtare'

Ja pse ju nxihet lëkura rreth zonave intime, këto janë 5 produktet 'shpëtimtare'

Çfarë i ndodhë trurit tuaj kur e mbani një sekret

Çfarë i ndodhë trurit tuaj kur e mbani një sekret

U dha dy fëmijëve për të ngrënë, por i vrau me një gabim që e bëjmë të gjithë çdo ditë

U dha dy fëmijëve për të ngrënë, por i vrau me një gabim që e bëjmë të gjithë çdo ditë

Mos flini në bark: Do shokoheni kur të kuptoni çfarë ndodh me trupin tuaj

Mos flini në bark: Do shokoheni kur të kuptoni çfarë ndodh me trupin tuaj

Frika nga përjashtimi nga puna shkakton diabetin?

Frika nga përjashtimi nga puna shkakton diabetin?

Alarm nga shkencëtarët: Mos zbrisni nga rrëshqitëset me fëmijët tuaj në prehër

Alarm nga shkencëtarët: Mos zbrisni nga rrëshqitëset me fëmijët tuaj në prehër

Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni asnjëherë

Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni asnjëherë

Kombinimi ‘magjik’ qumësht me mjaltë, ja dobitë

Kombinimi ‘magjik’ qumësht me mjaltë, ja dobitë

Armiqtë e syve të fëmijëve

Armiqtë e syve të fëmijëve

Fruthi, diagnoza dhe masat parandaluese

Fruthi, diagnoza dhe masat parandaluese

Pse nuk e përgatit vetë kremin e natës? Ky është trajtimi kundër rrudhave që bën mrekulli

Pse nuk e përgatit vetë kremin e natës? Ky është trajtimi kundër rrudhave që bën mrekulli