Kim Kardashian u zbulon fansave ‘profecinë’ tmerruese që parashikonte koronavirusin

12.03.2020 17:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kim Kardashian u zbulon fansave ‘profecinë’ tmerruese që parashikonte koronavirusin

Kim Kardashian ka tmerruar së fundmi fansat e saj pasi ka shpërndarë në llogarinë e saj masive foton e një parashikimi të mistershëm koronavirusi të shkruar nga një autor në 1981.

39-vjeçarja e bërë e njohur në programet ‘reality TV’ shpërndau përmbajtjen e tekstit me 63.9 milionë ndjekës.

Në postimin e saj Kim shkruante se e motra Kourtney Kardashian sapo ia kishte dërguar.

Pamja tregonte një pamje nga libri i magjistares së vetëshpallur Sylvia Brown me një paragraf të rrethuar me të kuqe ku detajohet sesi një epidemië do të shakaktojë shkatërrim në vitin 2020 – mjaft e ngjashme me koronavirusin.

Paragrafi thotë: “Rreth vitit 2020 një sëmundje e rëndë e tipit të pneumonisë do të përhapet në të gjithë globin, duke sulmuar mushkëritë dhe tubat e bronkeve, duke i rezistuar të gjitha trajtimeve të njohura.”

Profecia vazhdon edhe më tej, me nota disi më pozitive: “Thuajse po aq habitëse sesa vetë sëmundja do të jetë fakti që ajo do të zhduket po aq shpejt sa dhe erdhi, do të sulmojë përsëri dhjetë vjet më vonë deh më tej do të zhduket tërësisht”.

Fansat e Kim ragonin me tmerr.

“E di që është lojë por jam i tmerruar”.
Një tjetër shkruante: “Kimberly e dashur, mos të lutem se po tremb fëmijët”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Kosova gati në karantinë të plotë, ndërsa vazhdojnë përgatitjet për festivalin “Sunny Hill” !

Kosova gati në karantinë të plotë, ndërsa vazhdojnë përgatitjet për festivalin “Sunny Hill” !