Kim Kardashian tërbon fansat: Të pasurit bëjnë sikur janë normalë!

28.10.2020 19:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kim Kardashian tërbon fansat: Të pasurit bëjnë sikur janë normalë!

Kim Kardashian festoi datëlindjen e 40-të në një ishull privat dhe nuk do të ishte problem nëse ajo nuk do ta kishte përshkruar këtë festë si një “gjë të thjeshtë”.

“Para koronavirusit, unë nuk mendoj se dikush prej nesh i vlerësonte lukset e thjeshta të tilla si udhëtimet dhe mundësinë për të kaluar kohë me miqtë dhe familjen në një mjedis të sigurt,” shkroi ajo në Twitter.

Dy javë pasi të gjithë kaluan testet shëndetësore dhe ishin në karantinë, ajo vendosi të befasojë miqtë dhe familjen e saj më të ngushtë duke organizuar një aheng në një ishull privat.

Ndërsa disa ndjekës në Twitter vlerësuan sinqeritetin e saj, të tjerët e konsideruan këtë post “të pandjeshëm” kur konsideroni familjet e ndara nga koronavirusi.

“Është kaq groteske. Të pasurit mund të shtiren si njerëz normalë në një ishull privat. Në fakt, njerëzit normalë anulojnë Falënderimet dhe Krishtlindjet,” shkroi një përdorues i rrjetit social.

Muzikanti britanik Peter Frampton gjithashtu nuk la pa kritikuar yllin e famshëm të realitetit.

“A jeni kaq të pashpresë sa nuk e kuptoni se kjo nuk është diçka që shumica e njerëzve do të donin të dëgjonin në mes të një pandemie? Njerëzit shkojnë në kuzhina publike, jo në ishuj privatë,” komentoi Frampton.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve

Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve