Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

02.05.2020 16:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Pas 21 ditë zhdukjeje, udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un u shfaq në publik, duke përuruar një fabrikë kimikatesh, pikërisht në ditën 1 maj, festën e punëtorëve.

KCNA tha që Kim preu shiritin në ceremoninë e inaugurimit dhe ata që morën pjesë në këtë ngjarje “shpërthyen në brohoritje, duartrokitje dhe thirrjet ” Urra! Për Drejtuesin Suprem …”

Kim u pa në fotografi dhe video duke buzëqeshur dhe duke biseduar me ndihmësit në ceremoninë e prerjes së shiritit dhe gjithashtu duke vizituar plantacionin. Vërtetësia e fotove, e publikuar në faqen e internetit të gazetës zyrtare Rodong Sinmun, nuk mund të verifikohet. Kjo pasi si fotot dhe pamjet janë publikuar nga agjencia shtetërore e lajme të Koresë së Veriut. Porse vërehet se Kim shfaqet pa maskë në fytyrë, ndërsa rojet e tij personale e mbajnë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Rahoveci shënon epopenë e UÇK-së, nderohen dëshmorët dhe martirët

​Rahoveci shënon epopenë e UÇK-së, nderohen dëshmorët dhe martirët

Konfirmohet, dy talentë të ri i bashkohen Kosovës U21

Konfirmohet, dy talentë të ri i bashkohen Kosovës U21

​Vdes edhe një person nga Covid-19

​Vdes edhe një person nga Covid-19

​VV kritika ndaj qeverisë për menaxhimin e situatës me COVID-19

​VV kritika ndaj qeverisë për menaxhimin e situatës me COVID-19

VV: Takimi i Hotit në Bruksel, jo produktiv

VV: Takimi i Hotit në Bruksel, jo produktiv

Tuhina: Secila lojtare ëndërron të përfaqësoj vendin në garat ndërkombëtare

Tuhina: Secila lojtare ëndërron të përfaqësoj vendin në garat ndërkombëtare

​Dumoshi e Tahiri përurojnë palestrën sportive në Samadrexhë të Vushtrrisë

​Dumoshi e Tahiri përurojnë palestrën sportive në Samadrexhë të Vushtrrisë

Mbi një milion të infektuar në Indi

Mbi një milion të infektuar në Indi

​Abrashi falënderon Japoninë për ndihmën e dhënë Kosovës në luftimin e pandemisë

​Abrashi falënderon Japoninë për ndihmën e dhënë Kosovës në luftimin e pandemisë

​Artisti kosovar mban ekspozitë personale në Spanjë

​Artisti kosovar mban ekspozitë personale në Spanjë

​Zyra e Qendrës Historike të Prizrenit ende nuk është funksionalizuar

​Zyra e Qendrës Historike të Prizrenit ende nuk është funksionalizuar

​154 policë me Covid-19, 76 raste aktive dhe një i vdekur

​154 policë me Covid-19, 76 raste aktive dhe një i vdekur

Merkel shprehet skeptike për planin e rimëkëmbjes

Merkel shprehet skeptike për planin e rimëkëmbjes

Macron: Projekti ynë europian është në pikëpyetje

Macron: Projekti ynë europian është në pikëpyetje

Ministria e Infrastrukturës njofton se rifillon puna në njësitë e patentë shoferëve

Ministria e Infrastrukturës njofton se rifillon puna në njësitë e patentë shoferëve

Kur pritet t’u mundësohet qytetarëve tërheqja e parave nga Trusti?

Kur pritet t’u mundësohet qytetarëve tërheqja e parave nga Trusti?