Kiçmari: Marrëveshjet Kosovë-Serbi duhet të rishikohen

11.09.2019 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kiçmari: Marrëveshjet Kosovë-Serbi duhet të rishikohen

Sabri Kiçmari nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se ShBA nuk kanë pasur një përfaqësues special për Ballkanin. Ai ka theksuar se Amerika tash ka Matthew Palmerin dhe beson që caktimi i një përfaqësuesi tregon interesim të shtuar për Ballkanin.

Sipas tij, 33 marrëveshjet mes Kosovës e Serbisë duhet të rishikohen.

“Të mbesin gjërat e dobishme, dhe të hiqen gjërat që janë në kundërshtim me kushtetutën e Kosovës” tha Kiçmari në RTK.

Kiçmari shtoi se nuk mund të ketë qëndrim unik që të krijohet një asociacion, strukturë brenda shtetit që do ta destabilizonte atë. “Ne nuk pajtohemi as me fusnotën”, tha ai.

“Duhet të krijohen kushtet për tu arritur një koncenzus, në mënyrë që para Serbisë Kosova të flasë me një zë”, tha Kiçmari.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoti tregon se kur do të kryhen pagesat emergjente të mbetura në gjysmë

Hoti tregon se kur do të kryhen pagesat emergjente të mbetura në gjysmë

Avioni rrëzohet mbi një ndërtesë afër qytetit grek Seres

Avioni rrëzohet mbi një ndërtesë afër qytetit grek Seres

Gjermania i dhuron IKSHPK-së një kontingjent me pajisje mbrojtëse kundër Covid-19

Gjermania i dhuron IKSHPK-së një kontingjent me pajisje mbrojtëse kundër Covid-19

Infermierët dhe mamitë “dorëzojnë” mantelet: Ndërrimin e natës ta mbajë Kabinetit Qeveritar

Infermierët dhe mamitë “dorëzojnë” mantelet: Ndërrimin e natës ta mbajë Kabinetit Qeveritar

Mustafa i reagon Kusari-Lilës që kërkoi shkarkimin e Hotit

Mustafa i reagon Kusari-Lilës që kërkoi shkarkimin e Hotit

Hoti: Të dielën u testova, që nga ai moment jam izoluar, kushdo që deklaron ndryshe s’e thotë të vërtetën

Hoti: Të dielën u testova, që nga ai moment jam izoluar, kushdo që deklaron ndryshe s’e thotë të vërtetën

Kusari-Lila: Pas testimit Hoti nuk u vetëizolua, një arsye më tepër për ta shkarkuar

Kusari-Lila: Pas testimit Hoti nuk u vetëizolua, një arsye më tepër për ta shkarkuar

3.687 raste me Covid-19 aktive në Kosovë

3.687 raste me Covid-19 aktive në Kosovë

Protestojnë edhe pronarët e pishinave

Protestojnë edhe pronarët e pishinave

Hyseni në Uashington, takohet me zyrtarë të lartë amerikanë

Hyseni në Uashington, takohet me zyrtarë të lartë amerikanë

Deputeti i Vetëvendosjes i uron shërim të shpejtë kryeministrit Avdullah Hoti

Deputeti i Vetëvendosjes i uron shërim të shpejtë kryeministrit Avdullah Hoti

Haziri njofton se edhe një person nga Zhegra ka humbur betejën me Covid-19

Haziri njofton se edhe një person nga Zhegra ka humbur betejën me Covid-19

Çerdhet private në kryeqytet protestojnë para Komunës, kërkojnë rihapjen

Çerdhet private në kryeqytet protestojnë para Komunës, kërkojnë rihapjen

Kjo kurë 100-vjeçare, ul vdekshmërinë nga Covid-19 deri në 57%

Kjo kurë 100-vjeçare, ul vdekshmërinë nga Covid-19 deri në 57%

Kryeministri Hoti rezulton pozitiv me Covid-19

Kryeministri Hoti rezulton pozitiv me Covid-19

​Zemaj viziton Aeroportin e Prishtinës dhe rikujton që ashpërsimi i masave do të vazhdojë

​Zemaj viziton Aeroportin e Prishtinës dhe rikujton që ashpërsimi i masave do të vazhdojë