KGJK i përgjigjet OAK-ut

11.01.2019 12:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KGJK i përgjigjet OAK-ut

Në një komunikaëpt për medie, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) shpreh keqardhjen që Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK), nuk e ka kuptuar drejtë Vendimin e KGJK-së NR. 001/2019, të datës 10 janar 2019 dhe si rezultat ka vazhduar bojkotin, trasnemton Koha.net .

Me këtë rast, KGJK informon opinionin dhe OAK-në, se KGJK me Vendimin NR. 001/2019, ka vendosur që të hartojë Rregulla të Reja për Rendin Shtëpiak në Sistemin Gjyqësor të Republikës së Kosovës, e që nënkupton se deri në nxjerrjen e tyre, do te zbatohen rregullat e para datës 28 dhjetor 2018.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit i del në ndihmë komunës së Gjakovës

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit i del në ndihmë komunës së Gjakovës

KGJK i përgjigjet OAK-ut

KGJK i përgjigjet OAK-ut

Ja kur do të nisen për në Hagë të ftuarit e parë të Speciales

Ja kur do të nisen për në Hagë të ftuarit e parë të Speciales

Propozimi i Putinit për zgjidhje në Kosovë

Propozimi i Putinit për zgjidhje në Kosovë

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

Kosova me Ambasadë në Portugali

Kosova me Ambasadë në Portugali

Trajkoviq: Serbia, shtëpi e sigurt për Radoiçiqin

Trajkoviq: Serbia, shtëpi e sigurt për Radoiçiqin

Grafiti që VV-ja e sheh si kërcënim për anëtarët e saj

Grafiti që VV-ja e sheh si kërcënim për anëtarët e saj

Kosova eksporton 30 milionë euro shërbime inovative

Kosova eksporton 30 milionë euro shërbime inovative

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

Haradinaj: Të ndihmohet Kosova përmes investitorëve të rinj

Haradinaj: Të ndihmohet Kosova përmes investitorëve të rinj

Kryeministri grek: Shpërbërja e Maqedonisë, krijon ‘Shqipërinë e Madhe’

Kryeministri grek: Shpërbërja e Maqedonisë, krijon ‘Shqipërinë e Madhe’

Trashësia e borës në Gjakovë arrin 1 metër, kjo vërtetohet nga Gjini

Trashësia e borës në Gjakovë arrin 1 metër, kjo vërtetohet nga Gjini

A do të kompensohen financiarisht personat që shpallen të pafajshëm nga Gjykata Speciale?

A do të kompensohen financiarisht personat që shpallen të pafajshëm nga Gjykata Speciale?

Komuna e Mytaher Haskukës humb gjyqin me çerdhen e ‘gylenistëve’

Komuna e Mytaher Haskukës humb gjyqin me çerdhen e ‘gylenistëve’

Për disa përfaqësues serbë bëhet i vështirë kalimi në Serbi

Për disa përfaqësues serbë bëhet i vështirë kalimi në Serbi