Këto janë skeçet e reja nga Stupcat (VIDEO)

30.09.2016 17:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këto janë skeçet e reja nga Stupcat (VIDEO)

Stupcat në bashkëpunim me UNDP vijnë me skeçe kundër korrupsionit.

UNDP kanë bashkëpunuar me ‘Stupcat’ duke e bërë të mundur që përmes humorit dhe satirës të forcojnë luftën kundër korrupsionit.

Sot janë publikuar dy nga këto skeçe, njëri vjen edhe me titra në gjuhën serbe, ndërsa përfaqësues të UNDP kanë thënë për këtë bashkëpunim: “Ideja e bashkëpunimit me Stupcat, për të krijuar video të shkurta mbi korrupsionin në shoqërinë tonë, ishte e thjeshtë: mesazhi nëpërmjet humorit kuptohet më lehtë e kur Stupcat përfshihen, edhe kur flitet për tema serioze, të qeshurat nuk mungojnë.”/lajmi.net

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Sony publikon listën e lojërave që do të jenë të disponueshëm për konsolën PlayStation Classic

Sony publikon listën e lojërave që do të jenë të disponueshëm për konsolën PlayStation Classic

Fatmir Makolli me çifteli në qendër të New Yorkut – ka edhe disa fjalë për Amerikën (Video)

Fatmir Makolli me çifteli në qendër të New Yorkut – ka edhe disa fjalë për Amerikën (Video)

Telefoni “holografik” RED Hydrogen One del në shitje për 1,250 dollarë

Telefoni “holografik” RED Hydrogen One del në shitje për 1,250 dollarë

Formacioni i javës së XII në Ipko Superligë, shkëlqejnë mesfushorët e Prishtinës dhe mbrojtja e Feronikelit

Formacioni i javës së XII në Ipko Superligë, shkëlqejnë mesfushorët e Prishtinës dhe mbrojtja e Feronikelit

Shpejt apo ngadalë? Ja si arrihet kënaqësia e përkryer në seks

Shpejt apo ngadalë? Ja si arrihet kënaqësia e përkryer në seks

Interi nuk ndalet, fiton me lehtësi në udhëtim te Lazio

Interi nuk ndalet, fiton me lehtësi në udhëtim te Lazio

E pazakontë, flagshipi i Google Pixel 3 XL tregon dy “notch”

E pazakontë, flagshipi i Google Pixel 3 XL tregon dy “notch”

Lazio 0-3 Inter, nota e Strakoshës dhe të tjerëve

Lazio 0-3 Inter, nota e Strakoshës dhe të tjerëve

Shpirtrat e njerëzve vazhdojnë të ndjekin banorët: Qyteti i vogël që pretendon të jetë vendi më me shumë fantazma në Amerikë!

Shpirtrat e njerëzve vazhdojnë të ndjekin banorët: Qyteti i vogël që pretendon të jetë vendi më me shumë fantazma në Amerikë!

Mos e matni presionin e gjakut kur ndiheni keq

Mos e matni presionin e gjakut kur ndiheni keq

Blerja më e madhe në historinë e softuerit: IBM ofron 34 miliardë dollarë për Red Hat

Blerja më e madhe në historinë e softuerit: IBM ofron 34 miliardë dollarë për Red Hat

Manchester City i fortë për Tottenhamin, vendos goli i Mahrez

Manchester City i fortë për Tottenhamin, vendos goli i Mahrez

Internet më i shpejtë dhe thirrje holografike: çfarë premton e ardhmja me 5G-në?

Internet më i shpejtë dhe thirrje holografike: çfarë premton e ardhmja me 5G-në?

Real Madridi ka arritur marrëveshje me talentin e madh argjentinas Exequiel Palacios

Real Madridi ka arritur marrëveshje me talentin e madh argjentinas Exequiel Palacios

Kafeja gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmijët

Kafeja gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmijët

Pas përurimit në Stamboll, këto janë aeroportet e tjera që priten të ndërtohen nëpër botë (Foto)

Pas përurimit në Stamboll, këto janë aeroportet e tjera që priten të ndërtohen nëpër botë (Foto)