Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve

24.11.2020 17:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve

Kjo javë do të jetë e pasur me futboll, ku në program për ditën e martë dhe të mërkurë do të jenë xhirot e javës së katërt në kuadër të Ligës së Kampionëve, përcjell KosovaPress.

Disa nga ekipet që mund ta rezervojnë biletën për kualifikime si 16 më të mirat janë Juventusi, Liverpooli, Barcelona, Chelsea, Bayern Munich, Manchester City dhe Sevilla.

Juventusi mund të kualifikohet nëse fiton kundër Ferencvaros dhe Dynamo Kyiv dështon të fitojë kundër Barcelonës.

Liverpooli do të kualifikohet tutje me një fitore kundër Atalantas.

Barcelona mund të kualifikohet me një fitore kundër Dynamo Kyiv ose edhe me një barazim nëse Juventusi e mposhtë Ferencvarosin.

Chelsea do të kualifikohet me një fitore kundër Rennes dhe Krasnodar dështon të fitojë kundër Sevillas.

Bayern Munich kualifikohet tutje me një fitore kundër Salzburgut.

Manchester City kualifikohet tutje me një fitore kundër Olympiacos.

Sevilla mund të kualifikohet me një fitore kundër Krasnodar dhe Rennes dështon të fitojë kundër Chelseat.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Tmerr nga India/ Vajza 16-vjeçare lidhet me përdhunuesin dhe turpërohen në mes të fshatit (Video)

Tmerr nga India/ Vajza 16-vjeçare lidhet me përdhunuesin dhe turpërohen në mes të fshatit (Video)

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë