Këto janë akuzat e mediave serbe, për të cilat reagoi Haradinaj

02.08.2019 20:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këto janë akuzat e mediave serbe, për të cilat reagoi Haradinaj

Sipas portalit serb Blic.rs, kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, është i përfshirë në trafikim organesh në Shqipëri. Sipas këtij portali, Haradinaj është i përfshirë në rastin e ashtuquajtur “shtëpia e verdhë” e cila ndodhet në Burrel.

Në këtë portal shkruhet se njëri nga serbët ka dhënë dëshmi se si kanë ndodhur ngjarjet në të ashtuquajturën “shtëpinë e verdhë”. Aty shkruhet se trupa të gjymtuar të serbëve janë varrosur në varreza masive në Burrel. E madje ky portal shkon aq larg sa që shkruan se dy trupa ishin varrosur në një vrimë në varreza të fshatit.

Sipas blic.rs, personat të cilët dëshmuan për këtë rast janë vetë shqiptarë të cilët janë nga Kosova dhe Mali i Zi të cilët kanë dëshmuar për vendndodhjen e sakatë.

E madje edhe vetë UNMIK sipas tyre ka filluar hetimet në bazë të këtyre dëshmive që më pas e shtynë Dick Martyn ta krijojë çështjen e së ashtuquajturës “shtëpia e verdhë”.

E madje është ky portal pretendon se tashmë është krijuar ‘Dosja Haradinaj’ e cila do të merret me këtë çështje.

Shkruhet më tutje se të gjithë ata të cilët janë dëshmitarë të trafikimit ndërkombëtarë të organeve e njohin ‘Shtëpinë e verdhë’.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tahiri: Është koha të lëvizim drejt anëtarësimit në Konventat e Hagës

Tahiri: Është koha të lëvizim drejt anëtarësimit në Konventat e Hagës

Policia shqipton mbi 1 mijë e 400 gjoba për një ditë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 400 gjoba për një ditë

Kurti thotë se sapo të bëhet kryeministër do të nisë reciprocitetin e plotë me Serbinë

Kurti thotë se sapo të bëhet kryeministër do të nisë reciprocitetin e plotë me Serbinë

Klinë: Policia arreston dy të dyshuar për vjedhje, po kërkojnë edhe një person

Klinë: Policia arreston dy të dyshuar për vjedhje, po kërkojnë edhe një person

Fëmijët nuk po i gëzojnë të drejtat që u takojnë, bëhet thirrje për respektim të ligjit

Fëmijët nuk po i gëzojnë të drejtat që u takojnë, bëhet thirrje për respektim të ligjit

14 aktakuza të ngritura për vepra të ndryshme penale gjatë zgjedhjeve të 6 tetorit

14 aktakuza të ngritura për vepra të ndryshme penale gjatë zgjedhjeve të 6 tetorit

Publikohet një video e rrallë e Ramush Haradinajt në kohë lufte, vëmendje merr frizura e tij

Publikohet një video e rrallë e Ramush Haradinajt në kohë lufte, vëmendje merr frizura e tij

Thaçi ndan dekoratë për Zyrën e Bankës Botërore në Kosovë

Thaçi ndan dekoratë për Zyrën e Bankës Botërore në Kosovë

Infarkti i miokardit, nga janari në QKUK janë trajtuar 967 pacientë

Infarkti i miokardit, nga janari në QKUK janë trajtuar 967 pacientë

Agim Veliu iu përgjigjet akuzave të Fatmir Sejdiut për tradhti

Agim Veliu iu përgjigjet akuzave të Fatmir Sejdiut për tradhti

76 aktakuza për 24 orë

76 aktakuza për 24 orë

Kapet një kilogramë e gjysmë marihuanë në Prishtinë

Kapet një kilogramë e gjysmë marihuanë në Prishtinë

Kosovari e ther me thikë në qafë gruan e tij në Zvicër

Kosovari e ther me thikë në qafë gruan e tij në Zvicër

KOMF hap dyert për prindërit dhe fëmijët, diskutojnë për sfidat dhe shqetësimet

KOMF hap dyert për prindërit dhe fëmijët, diskutojnë për sfidat dhe shqetësimet

IKSHP: Ndotja e ajrit po e kërcënon shëndetin e kosovarëve, duhen masa strategjike

IKSHP: Ndotja e ajrit po e kërcënon shëndetin e kosovarëve, duhen masa strategjike

Drejtori i Bankës Botërore: Kosova të zhvillohet më shumë, të hapen vende të reja pune

Drejtori i Bankës Botërore: Kosova të zhvillohet më shumë, të hapen vende të reja pune