Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

31.12.2020 19:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

Shumë yje të njohur në futboll pritet të hynë në muajt e fundit të kontratave aktuale, dhe merkato dimërore e janarit pritet të sjellë shumë befasi.

Emra të njohur si Messi, Wijnaldum e Alaba pritet të hynë në gjashtë muajt e fundit të kontratave të tyre aktuale me klubet përkatëse, përcjell KosovaPress.

Po ashtu shumë emra të mëdhenj pritet që të ndërrojnë ambiente, dhe një listë prej lojtarëve më të mirë, që do të jenë futbollistë të lirë pas gjashtë muajve e gjeni të bashkangjitur më poshtë.

Lionel Messi – Barcelona

Sergio Aguero – Manchester City

Mesut Ozil – Arsenal

Sergio Ramos – Real Madrid

David Alaba – Bayern Munich

Memphis Depay – Olympique Lyon

Georginio Wijnaldum – Liverpool

Arkadiusz Milik – Napoli

Angel Di Maria – Paris Saint-Germain

Julian Draxler – Paris Saint-Germain

Olivier Giroud – Chelsea

Jesse Lingard – Manchester United

Johnny Evans – Leicester City

Henrikh Mkhitaryan – AS Roma

Hakan Calhanoglu – AC Milan

Jerome Boateng – Bayern Munich

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

JLo me performancë ‘live’ për Vitin e Ri

JLo me performancë ‘live’ për Vitin e Ri

Kënga më e re nga Hekurani dhe Violeta “Amaneti i mërgimtarit”

Kënga më e re nga Hekurani dhe Violeta “Amaneti i mërgimtarit”

Pse femrat kanë simptoma më të lehta të COVID-19 sesa meshkujt?

Pse femrat kanë simptoma më të lehta të COVID-19 sesa meshkujt?

Diego Costa pritet të largohet nga Atletico

Diego Costa pritet të largohet nga Atletico

Hilaria Baldwin mohon se ka falsifikuar origjinën e saj spanjolle

Hilaria Baldwin mohon se ka falsifikuar origjinën e saj spanjolle

Ancelotti apo Guardiola? Sonte zhvillohet ndeshja e paparashikueshme

Ancelotti apo Guardiola? Sonte zhvillohet ndeshja e paparashikueshme

Flet sërish Xhaka: I heshta kritikët sepse flisnin shumë

Flet sërish Xhaka: I heshta kritikët sepse flisnin shumë

Këta janë top-5 golashënuesit në top-5 ligat evropiane

Këta janë top-5 golashënuesit në top-5 ligat evropiane

Heq borën me … flakëhedhës – video

Heq borën me … flakëhedhës – video

Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Industria gjermane e makinave më së shumti përfiton nga Kina

Industria gjermane e makinave më së shumti përfiton nga Kina

Prepolli kritikon Ballkanin për angazhimin e Bledi Shkëmbit si trajner

Prepolli kritikon Ballkanin për angazhimin e Bledi Shkëmbit si trajner

Flet lojtari më i mirë i shekullit: Dua të luaj edhe për disa vite

Flet lojtari më i mirë i shekullit: Dua të luaj edhe për disa vite

Zgjidhen lojtari dhe trajneri i shekullit

Zgjidhen lojtari dhe trajneri i shekullit

Liverpool – West Brom, formacionet zyrtare

Liverpool – West Brom, formacionet zyrtare