Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

14.02.2019 05:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie, tregon se është i përkushtuar te kuqezinjtë përkundër zërave për një kalim te Chelsea.

22-vjeçari është i lumtur te klubi nga Milano, ndërsa është i emocionuar për ndeshjen e xhiros së ardhshme ndaj ish-skuadrës.

“Kam pesë vite të mbetura në kontratë dhe jam këtu”, ka thënë Kessie për Sport Mediaset.

Kessie në duel me Blaise Matuidi (Foto: Claudio Villa/Getty Images/Guliver)

“Kemi një trajner të madh që po bën mirë dhe të gjithë ne jemi me atë. Ndihem mirë dhe do vazhdoj të ëndërroj dërgimin e Milanit në Ligën e Kampionëve”.

Kessie para se të bashkohej me kuqezinjtë ishte pjesë e Atalantas, kundërshtarit të ardhshëm.

“Jam shumë i lumtur që do të rikthehem në Bergamo. Duhet të shkoj atje si kundërshtar, por ende është e bukur, në stadiumin e njëjtë me tifozë fantastikë”.

“Ishte speciale të shënoja aty në sezonin e kaluar, por nuk festova dhe nuk do ta bëjë prapë”, ka shtuar Kessie. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë