Kështu votuan deputetët për Ligjin për Trepçën

08.10.2016 01:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kështu votuan deputetët për Ligjin për Trepçën

Pas ndërprerjes për më shumë pesë orë, seanca për miratimin e Ligjit të Trepçës rifilloi pas mesnatës.

Gjate kësaj seance janë miratuar 21 amendamente për plotësim ndryshimin e Ligjit për Trepçën nga leximi i parë.

21 amendamente e lartpërmendura janë votuar si më poshtë, njofton Klan Kosova.

Amandamenti 1 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 93 për 0 kundër 0 abstenim
Amandamenti 1 – Nga grupi parlamentar Vetëvendosje pa përkrahjen e Komisionit Funksional – 14 për 78 kundër 2 abstenim /nuk kalon
Amandamenti 2 – Nga grupi parlamentar Vetëvendosje pa përkrahjen e Komisionit Funksional – 14 për 80 kundër 0 abstenim /nuk kalon
Amandamenti 3 – Nga grupi parlamentar Vetëvendosje pa përkrahjen e Komisionit Funksional – 14 për 75 kundër 0 abstenim
Amandamenti 4 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 73 për 1 kundër 0 abstenim
Amandamenti 5 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 81 për 0 kundër 1 abstenim
Amandamenti 6 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 93 për 0 kundër 0 abstenim
Amandamenti 7 – Nga grupi parlamentar Vetëvendosje pa përkrahjen e Komisionit Funksional – 14 për 78 kundër 0 abstenim /nuk kalon
Amandamenti 8 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 92 për 0 kundër 0 abstenim
Amandamenti 9 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 92 për 0 kundër 0 abstenim
Amandamenti 10 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 92 për 0 kundër 0 abstenim
Amandamenti 11 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 93 për 0 kundër 0 abstenim
Amandamenti 12 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 87 për 0 kundër 6 abstenim
Amandamenti 13 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 92 për 0 kundër 0 abstenim
Amandamenti 14 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 90 për 0 kundër 1 abstenim
Amandamenti 14 – Nga grupi parlamentar Vetëvendosje pa përkrahjen e Komisionit Funksional – 14 për 73 kundër 0 abstenim /nuk kalon
Amandamenti 14 – Nga Sabri Hamiti pa përkrahjen e Komisionit Funksional – 21 për 32 kundër 13 abstenim /nuk kalon
Amandamenti 15 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 88 për 0 kundër 0 abstenim
Amandamenti 16 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 89 për 0 kundër 0 abstenim
Amandamenti 17 – Nga grupi parlamentar Vetëvendosje pa përkrahjen e Komisionit Funksional – 2 për 73 kundër 0 abstenim /nuk kalon
Amandamenti 18 – Nga grupi parlamentar Vetëvendosje pa përkrahjen e Komisionit Funksional – 16 për 73 kundër 4 abstenim /nuk kalon
Amandamenti 19 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 79 për 13 kundër 0 abstenim
Amandamenti 20 – Me përkrahjen e Komisionit Funksional – 92 për 0 kundër 0 abstenim
Amandamenti 21 – Nga deputeti Sabri Hamiti me përkrahje nga Komisioni Funksional – 92 për 0 kundër 0 abstenim

Votimi i Ligjit për Trepçën si tërësi, me amendamentet e miratuara – 79 “për”, 0 “kundër”, 14 abstenim. / klankosova.tv/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zimbabve, Presidenti Mugabe jep dorëheqjen

Zimbabve, Presidenti Mugabe jep dorëheqjen

PZAP të enjten vendos a do të shkojë Prishtina në rinumërim

PZAP të enjten vendos a do të shkojë Prishtina në rinumërim

Nitaj thotë se AAK-ja është në majën e piramidës politike – e pranon se kryeministri ndikoi në fitore

Nitaj thotë se AAK-ja është në majën e piramidës politike – e pranon se kryeministri ndikoi në fitore

Hoxhaj: Serbia s’mund të kërkojë dialog, kur vazhdon të bëjë presion për tërheqjen e njohjeve për Kosovën

Hoxhaj: Serbia s’mund të kërkojë dialog, kur vazhdon të bëjë presion për tërheqjen e njohjeve për Kosovën

Ky është fenomeni që po shkatërron rininë shqiptare, shifrat janë shqetësuese!

Ky është fenomeni që po shkatërron rininë shqiptare, shifrat janë shqetësuese!

Haradinaj kërkon përkrahjen e Japonisë për UNESCO dhe Interpol

Haradinaj kërkon përkrahjen e Japonisë për UNESCO dhe Interpol

Enver Sekiraqës i vazhdohet paraburgimi

Enver Sekiraqës i vazhdohet paraburgimi

Dënohet me kusht kryetari në detyrë i Komunës së Dragashit, Salim Jenuzi

Dënohet me kusht kryetari në detyrë i Komunës së Dragashit, Salim Jenuzi

“Jemi në pritje të vendimit politik për FSK-në”

“Jemi në pritje të vendimit politik për FSK-në”

Zimbabve, proces për shkarkimin e Presidentit Mugabe

Zimbabve, proces për shkarkimin e Presidentit Mugabe

Bashkësia Islame e shqetësuar për dy xhamitë ilegale në Dragash

Bashkësia Islame e shqetësuar për dy xhamitë ilegale në Dragash

Apeli vërteton pafajësinë e dy mjekëve

Apeli vërteton pafajësinë e dy mjekëve

Ministrja Reshitaj mori pjesë në lansimin e projektit për menaxhimin e Lumit Sitnica

Ministrja Reshitaj mori pjesë në lansimin e projektit për menaxhimin e Lumit Sitnica

Meta: Qeveria e Kosovës dhe opozita të gjejnë zgjidhje për Demarkacionin

Meta: Qeveria e Kosovës dhe opozita të gjejnë zgjidhje për Demarkacionin

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, anëtarë të Komisionit Parlamentar për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të FSK-së vizituan Ministrinë dhe FSK-në

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, anëtarë të Komisionit Parlamentar për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të FSK-së vizituan Ministrinë dhe FSK-në

Gjinekologut turk Ahmet Payasli i ndalohet puna në Prishtinë

Gjinekologut turk Ahmet Payasli i ndalohet puna në Prishtinë