Këshilltari i Vjosa Osmanit i thumbon krerët e LDK’së, ua kujton votat

24.03.2020 23:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këshilltari i Vjosa Osmanit i thumbon krerët e LDK’së, ua kujton votat

Këshilltari i kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani – Artan Murati ua ka kujtuar krerëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës se sa vota kanë marrë si subjekt që prej kur zgjedhjet janë organizuar me lista të hapura.

Murati ua ka kujtuar krerëve të LDK’së se kryeparlamentarja është personi më i votuar në LDK që prej vitit 2007 e deri më sot.

Ky reagim erdhi pasi nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, tha në Pressing se Vjosa po e tradhton LDK’në.

“Nje rikujtim, per LDK-ne nder vite, prej momentit kur zgjedhjet jane organizuar me lista te hapura.

2007: 129,410 vota
2010: 172,552 vota
2014: 184,594 vota
2017: 185,884 vota (ne koalicion)
2019: 206,516 vota

Kurse, per bartesit e listave, qe kane qene personat me to votuar ne LDK:

2007: Fatmir Sejdiu, 66,633 vota
2010: Isa Mustafa, 130,213 vota
2014: Isa Mustafa, 121,059 vota
2017: Avdullah Hoti, 115,693 vota
2019: Vjosa Osmani, 176,016 vota

Per individet me zero vota s’ja vlene te diskutohet”, shkruan Murati.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dalin sot nga karantina 53 persona që dolën negativ me COVID-19

Dalin sot nga karantina 53 persona që dolën negativ me COVID-19

Shifrat më të reja rreth koronavirusit në botë

Shifrat më të reja rreth koronavirusit në botë

Ky muaj është vendimtar për çmimet e naftës

Ky muaj është vendimtar për çmimet e naftës

Të prekur me coronavirus në Pejë janë gjashtë persona

Të prekur me coronavirus në Pejë janë gjashtë persona

The Hill: Washingtoni përzihet tinëzisht në Ballkan teksa koronavirusi mbërthen botën

The Hill: Washingtoni përzihet tinëzisht në Ballkan teksa koronavirusi mbërthen botën

Krasniqi: Nga 23 të shëruar nga koronavirusi gjashtë janë mbi moshën 60 vjeçare dhe një i moshës 80 vjeçare

Krasniqi: Nga 23 të shëruar nga koronavirusi gjashtë janë mbi moshën 60 vjeçare dhe një i moshës 80 vjeçare

Roth: Administrata Trump mbështeti rrëzimin e Kurtit, si shkak i nxitimit për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Roth: Administrata Trump mbështeti rrëzimin e Kurtit, si shkak i nxitimit për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Një qytetar publikon video të rëndë nga QKUK, thotë se nuk morën trajtim derisa thirrën Policinë dhe Ministrinë

Një qytetar publikon video të rëndë nga QKUK, thotë se nuk morën trajtim derisa thirrën Policinë dhe Ministrinë

Kur pritet të përfundojnë masat ekstreme kundër Covid-19, sipas dr. Izet Sadikut?

Kur pritet të përfundojnë masat ekstreme kundër Covid-19, sipas dr. Izet Sadikut?

Qorrolli: Neni 82.2 i Kushtetutës imponon zgjedhje të parakohshme

Qorrolli: Neni 82.2 i Kushtetutës imponon zgjedhje të parakohshme

Për shkak të koronavirusit, për një ditë Trusti ka humbur 12.8 milionë euro në investim

Për shkak të koronavirusit, për një ditë Trusti ka humbur 12.8 milionë euro në investim

PDK: Kryeministri Kurti u dorëzua para Beogradit në veri – zëvendësi i tij e shpall të ndarë atë pjesë

PDK: Kryeministri Kurti u dorëzua para Beogradit në veri – zëvendësi i tij e shpall të ndarë atë pjesë

Pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 145

Pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 145

Emily i tejkalon kufijtë, foto nudo me burrin në momente intime (Foto)

Emily i tejkalon kufijtë, foto nudo me burrin në momente intime (Foto)

AGK i bën thirrje drejtuesve të RTK-së t’i ndërpresin masat selektive ndaj gazetarëve

AGK i bën thirrje drejtuesve të RTK-së t’i ndërpresin masat selektive ndaj gazetarëve

Raka: Java e dytë e prillit – vendimtare për përhapjen e koronavirusit

Raka: Java e dytë e prillit – vendimtare për përhapjen e koronavirusit