Këshilltari i Haradinajt, Isa Mustafës: Je bo me të dashtë Serbia

12.01.2019 18:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këshilltari i Haradinajt, Isa Mustafës: Je bo me të dashtë Serbia

Shefi i Kabinetit të kryeministrit Haradinaj, Avni Arifi është përfshirë në debatin dhe polemikat e fundit mes kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, dhe partive nga koalicioni qeverisës, AAK e PDK.

Madje, sipas Arifit, Mustafa me deklaratat e tij, e ka fituar simpatinë edhe të presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, raporton lajmi.net.

Sipas Arifit, as Serbia mirëpo as Kosova nuk do të harrojnë faktin që ishte pikërisht Mustafa ai që e nënshkroi Asociacionin e komunave serbe.

“Je bo me të dashtë Serbia o Isë. Kurrë sdo të harrojmë as ne por si duket as Serbia që ti ishe ai që nënshkrove Zajednicën . Skanë faj që pajtohen me ty. Në fakt ti pajtohesh me ta”,  ka shkruar Arifi në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Këshilltari i Haradinajt, Isa Mustafës: Je bo me të dashtë Serbia

Këshilltari i Haradinajt, Isa Mustafës: Je bo me të dashtë Serbia

AGK: Skandaloze lehtësia e përgjegjësve të RTK’së që t’i nënshtrohen politikës

AGK: Skandaloze lehtësia e përgjegjësve të RTK’së që t’i nënshtrohen politikës

Greva e mësimdhënësve dëmton më së shumti nxënësit

Greva e mësimdhënësve dëmton më së shumti nxënësit

Remi e Lushtaku nesër nisen drejt Hagës

Remi e Lushtaku nesër nisen drejt Hagës

Kthehen kolonat në Merdare

Kthehen kolonat në Merdare

“Ekipit Negociator me Serbinë i mungojnë ekspertët”

“Ekipit Negociator me Serbinë i mungojnë ekspertët”

Shkup: Reformat e administratës shtetërore shihen me skepticizëm

Shkup: Reformat e administratës shtetërore shihen me skepticizëm

Zgjedhjet në Serbi shtyjnë dialogun me Kosovën

Zgjedhjet në Serbi shtyjnë dialogun me Kosovën

“11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë”

“11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë”

Shpend Ahmeti : Lugina e Preshevës do të jetë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Shpend Ahmeti : Lugina e Preshevës do të jetë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Haradinaj: Unë Luginën e du me zemër

Haradinaj: Unë Luginën e du me zemër

Letra e presidentit Trump e qartëson pozicionin amerikan për dialog

Letra e presidentit Trump e qartëson pozicionin amerikan për dialog

Rukiqi: Qytetarët janë vetëdijesuar të mos blejnë mallra serbe, bizneset janë solidarizuar me Qeverinë

Rukiqi: Qytetarët janë vetëdijesuar të mos blejnë mallra serbe, bizneset janë solidarizuar me Qeverinë

Ahmeti për ndryshimet kushtetuese: Përfunduam një konflikt gati tre dekadësh që na mbante peng

Ahmeti për ndryshimet kushtetuese: Përfunduam një konflikt gati tre dekadësh që na mbante peng

Termokosi thotë se qytetarëve u zbritet nga fatura çdo ndërprerje në furnizim me ngrohje

Termokosi thotë se qytetarëve u zbritet nga fatura çdo ndërprerje në furnizim me ngrohje

Ndizet përplasja mes AAK-së e LDK-së

Ndizet përplasja mes AAK-së e LDK-së