Këshilltari i Haradinajt i futet garës për deputet në zgjedhjet e 6 tetorit

06.09.2019 18:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këshilltari i Haradinajt i futet garës për deputet në zgjedhjet e 6 tetorit

Këshilltari i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, Halil Matoshi, ka treguar se do të garojë për deputet në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit.

Ai përmes një njoftimi në profilin e tij ka thënë se ka ndjekur kauzën e drejtë të Haradinajt për një shtet 100 për qind.

Ndër të tjera ka rreshtuar disa prej të arriturave përgjatë kohës sa ka qeverisur Ramush Haradinaj, duke përmendur ushtrinë, ndaljen e idesë së korrigjimit të kufijve dhe taksën.

Njoftimi i plotë:

Po, do të hyj në garë elektorale 🇽🇰

Qytetare dhe qytetarë të Republikës sonë!

E kam mbrojtur me pasion, rendin e saj kushtetues dhe simbolik edhe kur m’kanë sha e denigru, turmat nervoze e t’zemrueme. E kam mbrojtë këtë Republikë pa u lëkundë, në ditët e saj të kqia dhe të mira!

Dhe kam me i dhânë dashuni e besnikëri deri në frymën e fundit!

Nuk kam një Atdhe rezervë.

Si këshilltar politik i Kryeministrit Ramush Haradinaj, i kam shërby kauzës së tij për shtetin 100%, sepse ai pati të drejtë!

Edhe kur e mori bekimin e James Mattis, Sektetarit amerikan të Mbrojtjës me e kriju ushtrinë e Kosovës, edhe kur u tha jo ideve për copëtimin e Kosovës.

Me taksën 100% ai ia riktheu dinjitetin shqiptarit të Kosovës.

Do të ta kërkoj votën tuaj si kandidat për Deputet të Kuvendit të Kosovës!

I vetëdijshëm se kemi bâ edhe gabime, por jo aso qe e dâmtojnë shtetin, tânsinë territoriale dhe sigurinë e vendit.

Me besim se kam me bâ ma t’mirën për Ju dhe Kosovën e 17 shkurtit, si e vërteta e parë dhe sublime, projekt i përhershëm dhe shtet unik e i pacënueshëm.

Për konceptin 100% shtet të Ramush Haradinajt dhe AAK-së, për Kosovën e fortë e me shumë miq!

Votoni opsionin fitues me 6 tetor, 100% me Ramushin.

Referendum në mbrojtje të Atdheut tonë!

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”

Smaka në prag të vendimit të Kushtetueses: Zgjidhja është zgjedhjet (VIDEO)

Smaka në prag të vendimit të Kushtetueses: Zgjidhja është zgjedhjet (VIDEO)

Arben Gashi: Vetëvendosje po bën prova për të protestuar kundër vetës

Arben Gashi: Vetëvendosje po bën prova për të protestuar kundër vetës

Qorrolli: Protesta e sotme s’do duhej të adresohet ndaj Gjykatës Kushtetuese

Qorrolli: Protesta e sotme s’do duhej të adresohet ndaj Gjykatës Kushtetuese