Kërkohet paraburgim për veprën penale “Vrasje e rëndë”

13.12.2019 16:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kërkohet paraburgim për veprën penale “Vrasje e rëndë”

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, njofton opinionin se ka paraqitur kërkesë në Gjykatën Themelore në Ferizaj për caktimin e masës së paraburgimit kundër dy personave të pandehur të cilët gjenden në ndalim që nga data 12 Dhjetor 2019.

Sipas kërkesës së Prokurorisë të dorëzuar në Gjykatën Themelore në Ferizaj, ekziston dyshimi i arsyeshëm se i pandehuri T.L., ka privuar nga jeta viktimën SH.B., me të cilën do të kryente veprën penale “Vrasje e rëndë” sipas nenit 173 paragrafi 3, nënparagrafi. 1.4 dhe 1.6 dhe veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve” nga neni 366 paragrafi 1.të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

Ndërsa, sipas kërkesës, ekziston dyshimi i arsyeshëm se i pandehuri tjetër D.L.,ka ndihmuar të dyshuarin T.L., në ndërrmarrjen e veprimeve pas kryerjes së veprës penale ndaj tani viktimës SH.B., me të cilën do të kryente veprën penale “Ndihma në kryerjen e veprës penale Vrasje e rëndë, nga neni 173 paragrafi 1. nënparagrafi 1.4 dhe 1.6 lidhur me nenin 33 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Punonjësja e seksit me koronavirus, kryebashkiaku apel klientëve të saj: Tregojuni grave, edhe nëse ju përzënë nga shtëpia

Punonjësja e seksit me koronavirus, kryebashkiaku apel klientëve të saj: Tregojuni grave, edhe nëse ju përzënë nga shtëpia

Viola von Cramon i reagon Ischingerit për vizat ndaj Kosovës

Viola von Cramon i reagon Ischingerit për vizat ndaj Kosovës

Virusi nga Wuhan nuk është i njëjtë me versionin aktual

Virusi nga Wuhan nuk është i njëjtë me versionin aktual

Virologu: Vala e dytë e koronavirusit do jetë serioze, bota do ndahet në dy grupe

Virologu: Vala e dytë e koronavirusit do jetë serioze, bota do ndahet në dy grupe

Haradinaj-Stublla përkrah Hotin në dialogun me Serbinë

Haradinaj-Stublla përkrah Hotin në dialogun me Serbinë

Ahmeti jep detaje rreth mundësisë së testimit serologjik në Prishtinë

Ahmeti jep detaje rreth mundësisë së testimit serologjik në Prishtinë

​Ischinger kërkon heqjen e vizave për Kosovën

​Ischinger kërkon heqjen e vizave për Kosovën

2632 raste aktive me Covid-19, si krahasohet Kosova me vendet e rajonit

2632 raste aktive me Covid-19, si krahasohet Kosova me vendet e rajonit

Basha për vizitë dyditore në Kosovë

Basha për vizitë dyditore në Kosovë

Ekspertët: Pandemia po shkakton ankth e depresion

Ekspertët: Pandemia po shkakton ankth e depresion

​BE negocion kontrata për furnizimin e vaksinës me pesë prodhues

​BE negocion kontrata për furnizimin e vaksinës me pesë prodhues

Trump thotë se nuk e di nëse do të pranojë humbjen në zgjedhjet presidenciale

Trump thotë se nuk e di nëse do të pranojë humbjen në zgjedhjet presidenciale

​Bilanci i viktimave nga COVID-19 në botë tejkalon 600.000

​Bilanci i viktimave nga COVID-19 në botë tejkalon 600.000

​Thaçi çajin e pasdites me prindërit në Burojë

​Thaçi çajin e pasdites me prindërit në Burojë

​Tahiri flet për vizat: Ku ka mbetur BE-ja?

​Tahiri flet për vizat: Ku ka mbetur BE-ja?

​Rritet numri i të infektuarve në Mal të Zi, dyfish më shumë se dje

​Rritet numri i të infektuarve në Mal të Zi, dyfish më shumë se dje