Kërkohet ndihmë për 20 vjeçarin nga Prishtina

01.11.2019 13:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kërkohet ndihmë për 20 vjeçarin nga Prishtina

20 vjeçari nga Prishtina, Arbër Sadiku, ka nevojë për ndihmë financiare për të mbuluar shpenzimet e trajtimit të tumorit në tru.

Sadiku vitin e kaluar kishte bërë ndërhyrje kirurgjike për të larguar këtë problem shëndetësor, por raporti mjekësor i arritur pas disa javësh, kishte konfirmuar që tumori në tru nuk i është larguar tërësisht.

Gjendja shëndetësore e Arbër Sadikut sa shkon e rëndohet ndërsa shuma e nevojshme për të mundësuar trajtimin e njohur si ”Prothon Terapy” arrin shifrën 75.000 Euro.

Në pamundësi të mbulimit të të gjitha shpenzimeve për shkak se ky trajtim është i kushtueshëm, familja e Arbër Sadikut, kërkon ndihmën tuaj për të kontribuar në lehtësimin e përballimit të kostos për shërim.
Prothon Terapy është një nga terapitë më të kushtueshme për të trajtuar pacientët me sëmundje neurologjike, dhe ky trajtim praktikohet vetëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Angli dhe Gjermani.

Duke qenë se kostoja e trajtimit është e papërballueshme, familjarët kanë zgjedhur Esenin e Gjermanisë për të nisur procedurat për Arbër Sadikun.
Të gjithë ata që duan të ndihmojnë mund ta bëjnë duke kontaktuar në këtë numër telefoni kryefamiljarin Fatmir Sadiku:

+383 44 903 815 apo në xhirollogaritë bankare siç figurojnë në njoftim.

Familja Sadiku falënderon të gjithë për kontributin e dhënë deri tani.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Baton Haxhiu në Open: Në Shqipëri mungon kultura e reagimit për emergjencat

Baton Haxhiu në Open: Në Shqipëri mungon kultura e reagimit për emergjencat

Nga Kina vijnë 2 milionë Euro për Shqipërinë, por jo prej qeverisë

Nga Kina vijnë 2 milionë Euro për Shqipërinë, por jo prej qeverisë

Rama vizitë dy vogëlushëve të mbijetuar nga tërmeti, Alesios dhe Aurelit (Video)

Rama vizitë dy vogëlushëve të mbijetuar nga tërmeti, Alesios dhe Aurelit (Video)

Qeni u shpëton jetën/ Nuk i la që të flinin natën e tërmetit duke u tërhequr batanijen (Foto)

Qeni u shpëton jetën/ Nuk i la që të flinin natën e tërmetit duke u tërhequr batanijen (Foto)

Nëse Kosova kualifikohet në Euro 2020 – hyn në këtë grup

Nëse Kosova kualifikohet në Euro 2020 – hyn në këtë grup

Kurti thotë se Prokuroria Speciale nuk po i ndjekë kriminelët e luftës

Kurti thotë se Prokuroria Speciale nuk po i ndjekë kriminelët e luftës

Tërmeti/ Rama: Investigimi i banesave të bëhet me ‘4 sy’, dy shqiptarë dhe dy të huaj

Tërmeti/ Rama: Investigimi i banesave të bëhet me ‘4 sy’, dy shqiptarë dhe dy të huaj

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Ambasadori turk: Turqia ka shprehur gatishmërinë e saj për ndihmë

Ambasadori turk: Turqia ka shprehur gatishmërinë e saj për ndihmë

Konfirmohen zyrtarisht 51 viktima nga tërmeti në Shqipëri

Konfirmohen zyrtarisht 51 viktima nga tërmeti në Shqipëri

Goditet nga vetura një këmbësor në Prishtinë

Goditet nga vetura një këmbësor në Prishtinë

Hulumtimi i NYT: Si pasurohen oligarkët, mafia dhe populistët me paratë e BE’së

Hulumtimi i NYT: Si pasurohen oligarkët, mafia dhe populistët me paratë e BE’së

Rama e ftoi në tryezë/ Basha: S’është koha as për politikë as për propagandë

Rama e ftoi në tryezë/ Basha: S’është koha as për politikë as për propagandë

Filozofi shqiptar: Ushtarët e FSK’së që po na ndihmojnë, paguanin taksë kur vinin për ushtrime tek ne

Filozofi shqiptar: Ushtarët e FSK’së që po na ndihmojnë, paguanin taksë kur vinin për ushtrime tek ne

Fëmija 8 vjeçar tregon tmerrin e përjetuar nëpërmjet vizatimit, “Ergi pallati i kuq po shembet”

Fëmija 8 vjeçar tregon tmerrin e përjetuar nëpërmjet vizatimit, “Ergi pallati i kuq po shembet”

Muhamet Ajrullahu dhe familja e heroit Agim Ramadani, hapin dyert e shtëpis për banorët e prekur nga tërmeti

Muhamet Ajrullahu dhe familja e heroit Agim Ramadani, hapin dyert e shtëpis për banorët e prekur nga tërmeti