Kërkohet ndërrimi i shtatores së Heriot “AGIM RAMADANI’’ dhe ndërtimin e Kullës në Zhegër

22.09.2017 11:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kërkohet ndërrimi i shtatores së Heriot “AGIM RAMADANI’’ dhe ndërtimin e Kullës në Zhegër

Enver Hajrullahu, kandidat për asamble komunale nga “NISMA PËR KOSOVËN”, ka shpalosur gjashtë prioritet e tij që do t’i inicioj si këshilltar i Kuvend Komunal të Gjilanit.

Hajrullahu ka shkruar në profilin e tij facebook nëse fiton mandatin e këshilltarit në Kuvend Komunal të Gjilanit do të inicioj ndërrimin e shtatores së Heriot Kombëtar “AGIM RAMADANI’’ dhe zëvedësimin e tij me një shtatore që dëshmon realitetin e luftës së shenjë të UÇK-së, dhe ndërtimin e Kullës “Agim Ramadani’’ në Zhegër, ka shkruar në profilin e tij facebook.

Për më tepër shih postimin e plotë të tij:

Të nderuar miq, shokë, familjarë dhe ju qytetarë të Komunës së Gjilanit, ju njoftoj se në zgjedhjet lokale që do të mbahen më: 22 tetor të këtij viti, do të jem kandidat nga partia “NISMA PËR KOSOVËN” dega në Gjilan, për të fituar një ulëse në Kuvendin Komunal të Gjilanit.

Prandaj, duke besuar fuqishëm në vullnetin tuaj, me përgjegjësinë më të lartë morale dhe qytetare kërkoj besimin, konkretisht votën tuaj që të më mundësoni që për herë të dytë të ju përfaqësoj në KK të Gjilanit.

Ndoshta është post i privilegjuar, mirpo njëkohësisht edhe me përgjegjësi të madhe, unë do të jem në shërbim të të gjithë qytetarëve të Gjilanit pa dallim partie, feje dhe etnie duke e ditur që kërkesat dhe nevojat e qytetarëve janë të shumta.

Disa nga prioritetet që do ti inicioj nëse fitoj mandatin e këshilltarit te KK të Gjilanit:

• Ndërrimi i shtatores se Heriot tonë Kombëtar “AGIM RAMADANIT’’ i cili është i vendosur ne sheshin e qytetit tonë, dhe zëvedësimi me një shtatore siq i ka hije dhe që dëshmon realitetin e luftës së shenjë të UÇK-së. Gjithashtu edhe ndërtimin e Kullës “Agim Ramadani’’ në Zhegër, sepse qindra mijëra vizitorë anekënd botës që dëshirojnë të vizitojnë vendëlindjen e Heroit, ta kem edhe Kullën si simbol të rezistenës.

• Rikthimi i statusit të Komunës së Zhegrës, e cila ka mbetur peng që disa vite me radhë, për shka të neglizhencë së qeverisjeseve paraprake. Kryemistri në një debat publik me qytetarëte Gjilanit ka premtuar se do ta bëjë Zhegrën Komunë.

• Pasiqë shumë shpejt pritet të hapet pika kufitare ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë, konkretisht në fshatin Stançiq, e cila rrugë kalon nëpër Zhegër, dhe do të ketë një fluks të madhë të automjeteve do të kërkoj që prej lumit Morava të vazhdoj të drejt nëpër trasenë e vjetër që është quajtur rruga e vjetër e Kumanovës.

• Në Gjilan janë rreth 1200 familje me asisitencë sociale, një familje merr prej 65 -150 Є në muaj, do të inicioj krijimin e një fondi të posaqëm, që do të ju dedikohet këtyre familjeve pë t’ia sigurura një standard më të mire jetësor.

• Do të ngris zërin në ngritjen e cilësisë së nivelit arsimor, në përmirësimin e kushteve shëndetësore etj.

• Prioritet të veçantë do ti japim rinsië për ardhërinë e tyre duke e ditur që kemi kuadro të shkëlqyeshme në fusha të ndryshme etj.

Me respekt,
MSc. Enver HAJRULLAHU

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nis takimi i përbashkët i kryeministrave ballkanas me Mogherinin

Nis takimi i përbashkët i kryeministrave ballkanas me Mogherinin

Hernandez, fitues i zgjedhjeve të debatueshme në Honduras

Hernandez, fitues i zgjedhjeve të debatueshme në Honduras

Presidenti i Perusë pranon se ka marrë ryshfet

Presidenti i Perusë pranon se ka marrë ryshfet

Qeveria i kërkon BE-së fleksibilitet rreth demarkacionit

Qeveria i kërkon BE-së fleksibilitet rreth demarkacionit

AAK: Në demokraci vendosin qytetarët, jo tavolinat politike të KQZ-së e Gjykatave

AAK: Në demokraci vendosin qytetarët, jo tavolinat politike të KQZ-së e Gjykatave

Kryesia mblidhet nesër, vendos për seancën ku Thaçi i adresohet deputetëve

Kryesia mblidhet nesër, vendos për seancën ku Thaçi i adresohet deputetëve

Kosova dhe BERZH-i nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Pejë në vlerë 71 milionë euro

Kosova dhe BERZH-i nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Pejë në vlerë 71 milionë euro

Ministrja Reshitaj priti në takim Gabriele Wagner nga zyra e GIZ-it në Sarajevë

Ministrja Reshitaj priti në takim Gabriele Wagner nga zyra e GIZ-it në Sarajevë

Daka për Istogun: Nuk kemi pasur asnjëherë kësi rezultati

Daka për Istogun: Nuk kemi pasur asnjëherë kësi rezultati

Rrënohet shtëpia e familjes Myftiu, monument që mbrohej me ligj

Rrënohet shtëpia e familjes Myftiu, monument që mbrohej me ligj

Me 14 vota diferencë, Haki Rugova e fiton Istogun

Me 14 vota diferencë, Haki Rugova e fiton Istogun

Ukrainasit nxisin krizë shëndetësore për shkak të dyshimit ndaj vaksinave

Ukrainasit nxisin krizë shëndetësore për shkak të dyshimit ndaj vaksinave

AKP vazhdon me shitjen e aseteve, aprovon 24 milionë euro për kreditorët

AKP vazhdon me shitjen e aseteve, aprovon 24 milionë euro për kreditorët

Lladrovci takoi Ambasadorin Bimo në Vjenë

Lladrovci takoi Ambasadorin Bimo në Vjenë

Haziri bën homazhe para bustit të Esat Berishës në 73 –vjetorin e ekzekutimit pa gjyq

Haziri bën homazhe para bustit të Esat Berishës në 73 –vjetorin e ekzekutimit pa gjyq

Shpallet i pafajshëm i akuzuari për tentim-vrasjen e Mimoza Kusarit

Shpallet i pafajshëm i akuzuari për tentim-vrasjen e Mimoza Kusarit