Kelmendi: U largova nga PDK-ja se kam një lloj morali politik

29.04.2016 21:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kelmendi: U largova nga PDK-ja se kam një lloj morali politik

Ramiz Kelmendi më nuk është në PDK. Këtë ai e ka konfirmuar për Koha.net bashkë me arsyetimin e tij.

Kelmendi ka thënë se ai ka pasur synim që të ndikojë në zhvillimin e Kosovës brenda PDK-së, por kjo i është pamundësuar, transmeton Koha.net.

“Inkuadrimi im ka qenë me synim që në kuadër që mundet të ndikojë që të zhvillojmë hovshëm Kosovën. Me që kjo më është pamundësuar, me keqardhje duhet të largohem pasi e kam një lloj morali politik”, ka thënë Kelmendi për Koha.net.

Në atë se ku do të pozicionohet pas kësaj dorëheqje, Kelmendi ka qenë i rezervuar duke thënë se nuk duhet të nxitojë, ngaqë ka edhe emocione, por nuk e ka kundërshtuar atë se ka oferta nga partitë tjera.

“Kam oferta, kam pasur edhe më herët. Nuk mund të them asgjë se ku do të vazhdojë, nuk kam menduar. Jam pak në emocione, nuk është lehtë të largohesh nga partia në të cilën ke pasur mundësinë që të implementosh vizionin tënd”, është përgjigjur Kelmendi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Gjenocidi, fjala e mohuar

Gjenocidi, fjala e mohuar

Për një vit u arrestuan 784 të mitur

Për një vit u arrestuan 784 të mitur

Deputeti i AAK-së: Po përgatiten komisionet për korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

Deputeti i AAK-së: Po përgatiten komisionet për korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

11 të vdekur në bregdetin shqiptar gjatë kësaj vere

11 të vdekur në bregdetin shqiptar gjatë kësaj vere

Qindra miliona euro shpenzime më shumë për mëditje, mallra e shërbime

Qindra miliona euro shpenzime më shumë për mëditje, mallra e shërbime

Qeveria “harron” premtimet për “Shkupin 2014”

Qeveria “harron” premtimet për “Shkupin 2014”

Byrnes inkurajon Maqedonine e V. në luftimin e korrupsionit

Byrnes inkurajon Maqedonine e V. në luftimin e korrupsionit

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK