KEK-u aftëson për prodhim edhe një njësi të TC-A-së

06.09.2019 18:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KEK-u aftëson për prodhim edhe një njësi të TC-A-së

Korporata Energjetike e Kosovës, njofton opinionin e gjerë publikë se remontet kapitale (që kanë filluar qysh në Mars të këtij viti) në blloqet e TC-A dhe TC-B janë në përfundim e sipër. E gjithë kjo punë kolosale është bërë që gjatë sezonit Dimëror t’i kemi të gjitha blloqet në dispozicion të prodhimit të energjisë elektrike.

Në këtë vazhdë, na lejoni të ju njoftojmë se fillimi i procedurave për kthimin në punë të një njësie në TCA është planifikuar të bëhet sot me datën 06.09.2019, gjatë ndërrimit të dytë. Gjatë kësaj kohe, KEK-u nuk ka alternativë tjetër përveç startimit të njësisë me naftë (deri sa të arrihet temperatura e nevojshme në kazan), dhe si rrjedhim, për disa orë shkarkimi i pluhurit nga kjo njësi do të jetë më i theksuar.

Me këtë rast, KEK-u me kohë ka njoftuar të gjitha institucionet relevante (Komunën, MMPH-në, Policinë e Kosovës) duke kërkuar mirëkuptimin e tyre dhe të gjithë qytetarëve, me qëllim të ofrimit të stabilitetit energjetik edhe gjatë sezonit dimëror./Infosot/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zeka: Kosova ka kapacitet për më shumë investime amerikane

Zeka: Kosova ka kapacitet për më shumë investime amerikane

Hekuran Murati i reagon Hazirit e LDK’së: “Që s’e shutoj unë penallin, e marr topin e shkoj në shpi”

Hekuran Murati i reagon Hazirit e LDK’së: “Që s’e shutoj unë penallin, e marr topin e shkoj në shpi”

Haziri nuk ia lë asnjë deklaratë VV’së, i përgjigjet edhe Bislimit: E dini rolin tim

Haziri nuk ia lë asnjë deklaratë VV’së, i përgjigjet edhe Bislimit: E dini rolin tim

Krerët e LVV-së dhe LDK-së e diskutojnë edhe postin e presidentit, Thaçi ta përfundojë mandatin

Krerët e LVV-së dhe LDK-së e diskutojnë edhe postin e presidentit, Thaçi ta përfundojë mandatin

Jovanoviq: Serbia e ka humbur Kosovën, e kemi djegur atë kur e kemi vrarë Kelmendin

Jovanoviq: Serbia e ka humbur Kosovën, e kemi djegur atë kur e kemi vrarë Kelmendin

Kryetari i PDK’së në Gjilan: Teposhtëzën e nisëm me Thaçin, zgjedhjet e brendshme krijuan grupe e fise

Kryetari i PDK’së në Gjilan: Teposhtëzën e nisëm me Thaçin, zgjedhjet e brendshme krijuan grupe e fise

Mustafa thotë se koalicioni me VV i mundshëm, pret certifikimin e rezultateve

Mustafa thotë se koalicioni me VV i mundshëm, pret certifikimin e rezultateve

Mungesë e fuqisë punëtore në disa profesione në Maqedoninë e Veriut

Mungesë e fuqisë punëtore në disa profesione në Maqedoninë e Veriut

A do t’i ndalojë Kurti 2 milionë euro që shkojnë kot për qira të Qeverisë

A do t’i ndalojë Kurti 2 milionë euro që shkojnë kot për qira të Qeverisë

Në Komoran, babai e bëri djalin për spital

Në Komoran, babai e bëri djalin për spital

Mjekët i marrin seriozisht fjalët e Kurtit se do t’i lë veç me nga një vend pune

Mjekët i marrin seriozisht fjalët e Kurtit se do t’i lë veç me nga një vend pune

Sejdiu thotë se fajtorët pse LDK-ja s’doli e para duhet të japin përgjegjësi

Sejdiu thotë se fajtorët pse LDK-ja s’doli e para duhet të japin përgjegjësi

Vjen reagimi i Vetëvendosjes pas deklaratave të Lutfi Hazirit

Vjen reagimi i Vetëvendosjes pas deklaratave të Lutfi Hazirit

BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

600 banesa për punëtorët e sektorit publik (VIDEO)

600 banesa për punëtorët e sektorit publik (VIDEO)

Lutfi Haziri i çon selam VV-së: Emri i Kryeministrit kalon nga LDK

Lutfi Haziri i çon selam VV-së: Emri i Kryeministrit kalon nga LDK