KEK-Komunikatë-Përfundon me sukses cikli i investimeve kapitale në remontet e blloqeve të KEK-ut

31.08.2019 16:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KEK-Komunikatë-Përfundon me sukses cikli i investimeve kapitale në remontet e blloqeve të KEK-ut

Ashtu siç kemi njoftuar edhe më parë, Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka filluar me kohë remontet kapitale në blloqet e TC-A-së dhe TC-B-së, në mënyrë që para sezonit dimërorë t’i kemi të gjitha blloqet në dispozicin të prodhimit të energjisë elektrike. Prandaj, ashtu siç edhe kemi premtuar, tani jemi në fazën përfundimtare të investimeve kapitale në remontet e planifikuara.

Në këtë vazhdë, na lejoni të ju njoftojme se TC-Kosova B, ditë më pare ka përfunduar me sukses remontin kapital në njesinë B-2, dhe pas përfundimit të fazës testuese kjo njesi ka filluar prodhimin me kapacitet të plotë. Remonti kapital ka përfunduar me sukses edhe në njësinë A-3 të TC-Kosovës A, dhe sot ka filluar faza testuese tre ditore. Për më tepër, për të pasur një siguri që gjatë sezonit dimërorë të gjitha njësitë të jenë në prodhimë me kapacitete të plota, sipas planifikimit sot do të fillojë edhe revizioni disa ditorë i njësisë B-1 të TC-Kosova B.

Pra, objektivat e menaxhmentit të KEK-ut, që siguria e prodhimit në të gjitha njesitë të arrijë në nivelin më të lartë të mundshëm, ka arritur të përfundoj me sukses. Për këto arritje, menaxhmenti i KEK-ut, falenderon të gjithë punëtorët e KEK-ut për angazhimin maksimal të treguar tash e disa muaj dhe njofton qytetarët e vendit se KEK-u me kohë ka marrë të gjitha masat e nevojshme që të ofrojë stabilitet energjetik në vend edhe gjatë sezoni dimrorë

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëvendosje i jep të drejtë çdo anëtari të saj të kandidojë për deputet

Vetëvendosje i jep të drejtë çdo anëtari të saj të kandidojë për deputet

Rritet eksporti i mallrave nga Kosova

Rritet eksporti i mallrave nga Kosova

Ish-deputeti i partisë Alternativa, Ilir Deda, nuk do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit.

Ish-deputeti i partisë Alternativa, Ilir Deda, nuk do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit.

“Ryshfeti s’është faktori i vetëm i tërheqjes së njohjeve”

“Ryshfeti s’është faktori i vetëm i tërheqjes së njohjeve”

PDK e quan AAK-në partiçkë, thotë se Haradinaj degradoi shtetin e Kosovës

PDK e quan AAK-në partiçkë, thotë se Haradinaj degradoi shtetin e Kosovës

KEK-Komunikatë-Përfundon me sukses cikli i investimeve kapitale në remontet e blloqeve të KEK-ut

KEK-Komunikatë-Përfundon me sukses cikli i investimeve kapitale në remontet e blloqeve të KEK-ut

Haziri: Për fitore kurrë nuk është më pak burrnore të rreshtohesh pas një gruaje

Haziri: Për fitore kurrë nuk është më pak burrnore të rreshtohesh pas një gruaje

Thaçi mirëpret rolin në rritje të SHBA-së në Ballkan

Thaçi mirëpret rolin në rritje të SHBA-së në Ballkan

Debat i ashpër midis Pacollit e Daçiqit në Helsinki

Debat i ashpër midis Pacollit e Daçiqit në Helsinki

Mustafa: Zgjedhje të vërteta janë ato që i vendosin qytetarët, jo koalicionet parazgjedhore

Mustafa: Zgjedhje të vërteta janë ato që i vendosin qytetarët, jo koalicionet parazgjedhore

LDK, PDK e Vetëvendosje shkojnë të vetme në zgjedhje

LDK, PDK e Vetëvendosje shkojnë të vetme në zgjedhje

Gashi do partneritet para e pas zgjedhjeve me VV-në, koalicioni me PDK-në thotë s’diskutohet

Gashi do partneritet para e pas zgjedhjeve me VV-në, koalicioni me PDK-në thotë s’diskutohet

Zyrtarizohet koalicioni i serbëve të cilit i prinë Rashiqi

Zyrtarizohet koalicioni i serbëve të cilit i prinë Rashiqi

Haradinaj: AKI’ja nga nuk më ka raportuar për arrestimin e gylenistëve

Haradinaj: AKI’ja nga nuk më ka raportuar për arrestimin e gylenistëve

Matthew Palmer, emërohet përfaqësues i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin

Matthew Palmer, emërohet përfaqësues i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin

Koalicionet e “minutës së fundit”, Shala i LDK-së i jep një sinjal Vetëvendosjes

Koalicionet e “minutës së fundit”, Shala i LDK-së i jep një sinjal Vetëvendosjes