KEDS njofton për ndërprerje të rrymës nesër

15.02.2021 18:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KEDS njofton për ndërprerje të rrymës nesër

KEDS njofton konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa rajone për shkak të punimeve në rrjet.

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet:
16.02.2021

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Gjilan

1.Nga TS 35/10 kV Gjilani II do të ndërprehet:Dalja 10 kV Kufca (Kodi: 60061006) prej orës 11:00 deri në ora 15:00Vendet: Kufcë, Stanishor, Mellc, Strazhë, Kosmatë, Dragancë, Manastir, Mozgovë, Makreshi i Ulët dhe i Epërm dhe Draganci i Vjetër.Arsyeja: Ndërrimi i transformatorit të mbingarkuar.

Mitrovicë

1.TS 110/10 kV Mitrovica do të ndërprehet:TS 10/04 kV TS-5 (Kodi: 70000002001) prej orës 10:30 deri në ora 15:30Vendet: TS- 5.TS 110/10 kV Mitrovica do të ndërprehet: TS.10/04 kV I.K. SH.P.K.-

Dega Mitrovicë (Kodi: 70000002011) prej orës 10:30 deri në ora 15:30

Vendet: IKSHPK – Dega Mitrovicë.

Arsyeja: Punime në kabllot e daljeve 0.4kV në TS Trafo 5.Prishtinë1.

Në NS 220/35/10 kV Podujeva do të ndërprehet:TS10/04 kV Brecalitë (Kodi: 14000011015) prej orës 11:00 deri në 15:00

Vendet: Lagjja Brecalitë.

Arsyeja: Rritja e kapaciteteve transformuese, ndërrimi i ndërprerësit 0.4 kV.Pejë1.TS 35/10kV Gurrakoc do të ndërprehet: Dalja 10kV ONIX (Kodi: 50052006) prej orës 11:00 deri në 13:00Vendet: Banja, Dobrusha, Lubovë, Orobert, Kaliqan, Onix Solar.

Vërejtje!

Dalja10kV ONIX ka BRRE – Onix Solar me kod 50052006045.Arsyeja: Ndërrimi i shtyllave të tensionit të mesëm në Kaliqan.

Prizren1.TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:Dalja 10kV Shpenadija (kodi: 32000023) prej orës 10:30 deri në ora 14:00Vendet: Serbica Trepetica, Shpendija, Velezha dhe Caparci.Arsyeja: Ndërrimi i transformatorit 10/0.4 të mbingarkuar NS Velezha 1 dhe NS Novake I.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përfaqësuesit e Luginës të përçarë, Ragmi Mustafa i thotë Shqiprim Arifit “mos iu zgërdhij Vulinit”

Përfaqësuesit e Luginës të përçarë, Ragmi Mustafa i thotë Shqiprim Arifit “mos iu zgërdhij Vulinit”

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria

Rishfaqet Shefqet Krasniqi ka një kërkesë për Kurtin e Osmanin

Rishfaqet Shefqet Krasniqi ka një kërkesë për Kurtin e Osmanin

Shoqata e Gastronomëve jep detaje për masat e reja, muzika do të jetë e lejuar deri në 21:45

Shoqata e Gastronomëve jep detaje për masat e reja, muzika do të jetë e lejuar deri në 21:45

Qeveria e Kosovës vendos masat e reja anti-Covid-19

Qeveria e Kosovës vendos masat e reja anti-Covid-19

Vonesat me sigurimin e vaksinave, ministri Vitia e fton në takim Bekim Haxhiun e PDK’së që tha se ka kontakt me një kompani

Vonesat me sigurimin e vaksinave, ministri Vitia e fton në takim Bekim Haxhiun e PDK’së që tha se ka kontakt me një kompani

Rama në Kukës: Më mungon Thaçi, i dërgoj një përqafim, ja pse aeroporti quhet “Zayed”

Rama në Kukës: Më mungon Thaçi, i dërgoj një përqafim, ja pse aeroporti quhet “Zayed”

Belgjika bën thirrje për përfundimin e dialogut Kosovë – Serbi me një marrëveshje historike

Belgjika bën thirrje për përfundimin e dialogut Kosovë – Serbi me një marrëveshje historike

Obradoviq: Dokumenti jozyrtar për ndryshimin e kufijve i jep karburant Kurtit

Obradoviq: Dokumenti jozyrtar për ndryshimin e kufijve i jep karburant Kurtit

11 viktima e 364 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

11 viktima e 364 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Mosbesim ndaj vaksinave si pasojë e  lajmeve të rreme

Mosbesim ndaj vaksinave si pasojë e lajmeve të rreme

Mbyllet spitali Covid-3 në Tiranë, shkak bëhet ulja e numrit të pacientëve

Mbyllet spitali Covid-3 në Tiranë, shkak bëhet ulja e numrit të pacientëve

A do t’iu konfiskohet pasuria edhe qytetareve të zakonshëm me ligjin e ri?

A do t’iu konfiskohet pasuria edhe qytetareve të zakonshëm me ligjin e ri?

Të ndryshojë preambula për Kosovën në kushtetutën serbe, Daçiq: Histori boshe

Të ndryshojë preambula për Kosovën në kushtetutën serbe, Daçiq: Histori boshe

Mbetet ora policore, hapet gastronomia – këto janë masat që pritet t’i miratojë sot Qeveria

Mbetet ora policore, hapet gastronomia – këto janë masat që pritet t’i miratojë sot Qeveria

Izraeli shfuqizon masën për vendosje të maskës në ambiente të jashtme

Izraeli shfuqizon masën për vendosje të maskës në ambiente të jashtme