KEDS-i vendos shtyllat standarde të largpërçuesve elektrikë në Shtime

17.12.2018 15:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KEDS-i vendos shtyllat standarde të largpërçuesve elektrikë në Shtime

Inspektorati i Komunës së Shtimes përderisa ka nxjerrë një aktvendim të jashtëzakonshëm ndaj KEDS-it, lidhur me largpërçuesit në fshatin Pjetërshticë, që ka paraqitur rrezik për banorët, menjëherë ky distributor në fund të javës ka intervenuar dhe ka vendosur shtylla të reja për ngritjen e largpërçuesve në distancë me tokën.

Aktvendimi i Inspektoratit është nxjerrë më 12 dhjetor derisa në fshatin Pjetreshticë ishte konstatuar me aktvendim se telat e rrymës janë në distancë të ngushtë me tokën, duke paraqitur rrezik për banorët dhe për nxënësit e këtij fshati, ndërkohë pas raportimit të KD-së dhe pas aktvendimit të Inspektoratit, KEDS-i ka vendosur shtylla të reja të betonit./koha.net

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


KEDS-i vendos shtyllat standarde të largpërçuesve elektrikë në Shtime

KEDS-i vendos shtyllat standarde të largpërçuesve elektrikë në Shtime

Thaçi nis procedurat për emërimin e anëtarëve të KQZ-së

Thaçi nis procedurat për emërimin e anëtarëve të KQZ-së

Skënder Komoni, zv-kryesues i ri i Bordit të Drejtorëve të AKP-së

Skënder Komoni, zv-kryesues i ri i Bordit të Drejtorëve të AKP-së

Nis takimi në Bruksel, Haradinaj përballë BE-së për taksën

Nis takimi në Bruksel, Haradinaj përballë BE-së për taksën

Votohet projektligji për punëtorët e arsimit të viteve të 90-ta

Votohet projektligji për punëtorët e arsimit të viteve të 90-ta

Greqi, shpërthim me bombë në televizionin SKAI

Greqi, shpërthim me bombë në televizionin SKAI

Facebook e “bllokon” përkohësisht djalin e Netanyahut

Facebook e “bllokon” përkohësisht djalin e Netanyahut

Protesta para Kryeministrisë, studentët konfrontohen me qytetarët

Protesta para Kryeministrisë, studentët konfrontohen me qytetarët

Qumili dënohet për rrahjen e motrës

Qumili dënohet për rrahjen e motrës

Myslimanët të largohen nga Izraeli, mesazhi që ia mbylli llogarinë në FB djalit të Netanyahut

Myslimanët të largohen nga Izraeli, mesazhi që ia mbylli llogarinë në FB djalit të Netanyahut

Kapiteni Bujar Ferizi nderohet me dy çmime në shkollën ushtarake në SHBA

Kapiteni Bujar Ferizi nderohet me dy çmime në shkollën ushtarake në SHBA

Haradinaj i përgjigjet Mogherinit për taksën, ja çka thuhet në letër

Haradinaj i përgjigjet Mogherinit për taksën, ja çka thuhet në letër

Brovina dhe Tahiri abstenuan për rezolutën e PSD-së

Brovina dhe Tahiri abstenuan për rezolutën e PSD-së

D’Addario: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë

D’Addario: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë

Rama ftesë sërish studentëve: Do shihemi para festave?

Rama ftesë sërish studentëve: Do shihemi para festave?

Thaçi e Vuçiq përballen sot në OKB për ushtrinë

Thaçi e Vuçiq përballen sot në OKB për ushtrinë