KE padit Çekinë, Poloninë dhe Hungarinë, shkak kuota për migrantë

04.01.2018 13:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KE padit Çekinë, Poloninë dhe Hungarinë, shkak kuota për migrantë

Komisioni Evropiani akuzoi sot Çekinë, Hungarinë dhe Poloninë në gjykatën e drejtësisë së BE-së për shkak se kanë refuzuar programin e shpërndarjes së azilkërkuesve.

Ky hap është paralajmëruar qysh më 7 dhjetor dhe siç transmetojnë mediat çeke, kuota për shpërndarjen e migrantëve është miratuar në shtator 2015, pavarësisht mospajtimit të disa shteteve./rtklive.com/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministrja Hoxha kërkon angazhim të shtuar për Kornizën Investuese të Ballkanit Perëndimor

Ministrja Hoxha kërkon angazhim të shtuar për Kornizën Investuese të Ballkanit Perëndimor

E sulmon profesorin e Mjekësisë pasi nuk ia kaloi gruan nga provimi

E sulmon profesorin e Mjekësisë pasi nuk ia kaloi gruan nga provimi

Bytyqi: Duhen rreth 300 milionë euro për rregullimin e infrastrukturës shkollore në gjithë vendin

Bytyqi: Duhen rreth 300 milionë euro për rregullimin e infrastrukturës shkollore në gjithë vendin

Hoxhaj para Sekretarit Amerikan të Mbrojtjes kërkon që Kosova të bëhet me ushtri

Hoxhaj para Sekretarit Amerikan të Mbrojtjes kërkon që Kosova të bëhet me ushtri

Ish-gjykatësja, Safete Tolaj, lirohet nga të gjitha pikat e aktakuzës, djali i saj dënohet me katër vjet e gjysmë burgim

Ish-gjykatësja, Safete Tolaj, lirohet nga të gjitha pikat e aktakuzës, djali i saj dënohet me katër vjet e gjysmë burgim

Thaçi, Haradinaj dhe Veseli takohen në mbrëmje për dialog

Thaçi, Haradinaj dhe Veseli takohen në mbrëmje për dialog

Thaçi: Ata që janë larguar nga FSK-ja nuk mund të kthehen më

Thaçi: Ata që janë larguar nga FSK-ja nuk mund të kthehen më

Të hënën në Gjilan nis faza e dytë e dezinsektimit hapësinor

Të hënën në Gjilan nis faza e dytë e dezinsektimit hapësinor

S’ka marrëveshje të koalicionit për dialogun me Serbinë, Sherifi demanton raportimet

S’ka marrëveshje të koalicionit për dialogun me Serbinë, Sherifi demanton raportimet

Paraburgim të dyshuarit për falsifikimin e vendimeve të invalidëve të UÇK-së

Paraburgim të dyshuarit për falsifikimin e vendimeve të invalidëve të UÇK-së

Shala: Gjykata e Apelit për gjashtë muaj, ka zgjidhur mbi gjashtë mijë lëndë

Shala: Gjykata e Apelit për gjashtë muaj, ka zgjidhur mbi gjashtë mijë lëndë

“Putini është armik i Amerikës”

“Putini është armik i Amerikës”

Kryetari i Malishevës ndan mirënjohje për Halil Kastratin dhe “Jetimat e Ballkanit”

Kryetari i Malishevës ndan mirënjohje për Halil Kastratin dhe “Jetimat e Ballkanit”

Bytyqi: Kosova do të marrë pjesë në “Erasmus+” e barabartë me të gjitha shtetet e BE-së

Bytyqi: Kosova do të marrë pjesë në “Erasmus+” e barabartë me të gjitha shtetet e BE-së

Haradinaj për procesin e vizave: Po rritet presioni në një proces të rëndë

Haradinaj për procesin e vizave: Po rritet presioni në një proces të rëndë

E pafalshme, LDK s’e thotë asnjë fjalë për një ligj të rëndësishëm

E pafalshme, LDK s’e thotë asnjë fjalë për një ligj të rëndësishëm