Kë janë top 10 futbollistët më të vlefshëm në Ligën e Kampionëve

12.12.2019 14:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kë janë top 10 futbollistët më të vlefshëm në Ligën e Kampionëve

Si gara më prestigjioze në futbollin evropian, në Ligën e Kampionëve e kanë shfaqur talentin e vet disa ndër futbollistët më të mirë në botë gjatë këtij sezoni, gjatë fazës së grupeve që përfundoi të mërkurën.

Përveç që nga faza e grupeve në atë eliminatore të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar vetëm klube nga top pesë ligat e Evropës, në skuadrat e atyre klubeve ka superlojtarë, të cilët janë kyç në skuadrat e tyre, transmeton Gazeta Express.

Vlera e këtyre futbollistëve ndryshon varësisht nga mosha e tyre dhe forma në të cilën po kalojnë për momentin. Më poshtë mund ta shihni listën e top dhjetë futbollistëve më të vlefshëm që luajtën në Ligën e Kampionëve, sipas mediumit spanjoll AS:

Antoine Griezmann, 28, sulmues

FC Barcelona – 130 milionë euro

Eden Hazard, 28, sulmues

Real Madrid – 150 milionë euro

Harry Kane, 26, sulmues

Tottenham – 150 milionë euro

Sadio Mané, 27, sulmues

Liverpool – 150 milionë euro

Mohamed Salah, 27, sulmues

Liverpool – 150 milionë euro

Kevin De Bruyne, 28, mesfushor

Manchester City – 150 milionë euro

Leo Messi, 32, sulmues

FC Barcelona – 150 milionë euro

Raheem Sterling, 25, sulmues

Manchester City – 160 milionë euro

Neymar, 27, sulmues

París Saint Germain – 180 milionë euro

Kylian Mbappé, 20, sulmues

París Saint-Germain – 200 milionë euro

Tweet

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga vizat studentët e huaj

Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga vizat studentët e huaj

Ndalohen 60 persona pa maska në kryeqytet, gjobat nisin nga 500 euro

Ndalohen 60 persona pa maska në kryeqytet, gjobat nisin nga 500 euro

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

Edhe 13 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit në Serbi

Edhe 13 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit në Serbi

Gucati: Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Gucati: Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Itali, regjistrohen 114 raste të reja me koronavirus

Itali, regjistrohen 114 raste të reja me koronavirus

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

Trump dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Libi

Trump dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Libi

Macron premton 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen ekonomike

Macron premton 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen ekonomike

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar