Kë e quan Pogba “vëlla të madh”? (FOTO)

17.10.2016 13:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kë e quan Pogba “vëlla të madh”?  (FOTO)

Mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba, e ka lëvduar ndikimin e Zlatan Ibrahmovicit tek ai duke iu referuar suedezit, si “vëlla i madh”.

Lojtari më i shtrenjtë në histori së bashku me sulmuesin veteran kaluan në Old Trafford gjatë afatit kalimtar veror.

Ata konsiderohen si dy yjet e skuadrës nën udhëheqjen e Jose Mourinhos dhe pritet shumë prej tyre këtë sezon.

Mesfushori e konsideron mentalitetin fitues të Ibras si përbërësin kryesor të ringjalljes së Djajve të Kuq.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zyrtare: Sulejman Starova, trajner i Feronikelit

Zyrtare: Sulejman Starova, trajner i Feronikelit

Vala Superliga i jep kuptim fjalës ‘Shqipëri Etnike’ – trajnerët vijnë nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe Lugina

Vala Superliga i jep kuptim fjalës ‘Shqipëri Etnike’ – trajnerët vijnë nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe Lugina

Milan dhe Juventus në garë për Ceballos

Milan dhe Juventus në garë për Ceballos

Tottenhami i vë çmim Alderweireldit, mbrojtësi kushton 50 milionë euro

Tottenhami i vë çmim Alderweireldit, mbrojtësi kushton 50 milionë euro

Momentet e paharrueshme në karrierën e Fernando Torres

Momentet e paharrueshme në karrierën e Fernando Torres

Real, Barca dhe PSG vihen pas Salahit, të gatshëm ta kalojnë edhe shifrën e paguar për Neymar

Real, Barca dhe PSG vihen pas Salahit, të gatshëm ta kalojnë edhe shifrën e paguar për Neymar

Simeone dhe Dybala, takim në Madrid

Simeone dhe Dybala, takim në Madrid

Joseph Parker stërvitet me David Haye para meçit ndaj Anthony Joshuas

Joseph Parker stërvitet me David Haye para meçit ndaj Anthony Joshuas

Treshja e gjyqtarëve nga Kosova drejtojnë ndeshjen kualifikuese për U-21

Treshja e gjyqtarëve nga Kosova drejtojnë ndeshjen kualifikuese për U-21

Pogba: Do të ishte kënaqësi të luaja me Neymarin

Pogba: Do të ishte kënaqësi të luaja me Neymarin

Raiola: Italia, skuadër që ta shpif, Donnarrumma mund të largohet nga Milani

Raiola: Italia, skuadër që ta shpif, Donnarrumma mund të largohet nga Milani

Kur Pogba e takoi Messin për herë të parë iu duk shumë i shkurtë, por menjëherë e kuptoi se gjithçka që bënte ai ishte e veçantë

Kur Pogba e takoi Messin për herë të parë iu duk shumë i shkurtë, por menjëherë e kuptoi se gjithçka që bënte ai ishte e veçantë

Mayweather: Mund të investoj te Newcastle Unitedi dhe mund ta transferoj Ronaldon

Mayweather: Mund të investoj te Newcastle Unitedi dhe mund ta transferoj Ronaldon

Juve qetëson tifozët, lëndimi i Chiellinit nuk është serioz

Juve qetëson tifozët, lëndimi i Chiellinit nuk është serioz

Herolind Shala në formacionin e javës në Superligën e Danimarkës

Herolind Shala në formacionin e javës në Superligën e Danimarkës

Kur statistikat flasin, 25 vjeçari Icardi golashënues më i mirë se CR7 e Higuain

Kur statistikat flasin, 25 vjeçari Icardi golashënues më i mirë se CR7 e Higuain