Katërvjeçari nuk mund të “largonte gjumin” në klasë – madje edhe kur mësuesja i tha se “ishte koha për të shkuar në shtëpi” (Video)

10.04.2019 19:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Katërvjeçari nuk mund të “largonte gjumin” në klasë – madje edhe kur mësuesja i tha se “ishte koha për të shkuar në shtëpi” (Video)

Ky djalë i vogël ka provokuar buzëqeshje në shumë përdorues të rrjeteve sociale, pasi një video e publikuar tregon se si ai po përpiqej të qëndronte zgjuar gjatë mësimeve.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, katërvjeçari Zhou Zichen shihet duke u “lëkundur” derisa ulet në klasën e tij në një çerdhe në Kinë.

Madje, siç thuhet tutje, fëmija i përgjumur nuk u zgjua edhe kur mësuesja e tij thërriste me zë të lartë emrin e tij.

E prekur nga nxënësi, mësuesja u përpoq pastaj t’i tregonte atij se mësimi kishte përfunduar dhe se ‘ishte koha për të shkuar në shtëpi’, por djali vazhdoi të bënte të njëjtën gjë.

Sipas mediave lokale, Zichen është një nxënës në një çerdhe në Qingyang, provinca Gansu të Kinës veri-perëndimore. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Katërvjeçari nuk mund të “largonte gjumin” në klasë – madje edhe kur mësuesja i tha se “ishte koha për të shkuar në shtëpi” (Video)

Katërvjeçari nuk mund të “largonte gjumin” në klasë – madje edhe kur mësuesja i tha se “ishte koha për të shkuar në shtëpi” (Video)

Përmbajtjet ekstremiste një sfidë për kompanitë e mediave sociale

Përmbajtjet ekstremiste një sfidë për kompanitë e mediave sociale

Qytetet dhe artet e lashta përmes teknologjisë

Qytetet dhe artet e lashta përmes teknologjisë

Oppo lançon flagshipin Reno me zmadhim optik 10x

Oppo lançon flagshipin Reno me zmadhim optik 10x

Turistët patën mundësinë e rrallë, të ledhatojnë dy balena shumë të shoqërueshme (Video)

Turistët patën mundësinë e rrallë, të ledhatojnë dy balena shumë të shoqërueshme (Video)

Google Docs, Sheet dhe Slides integrohen në Dropbox

Google Docs, Sheet dhe Slides integrohen në Dropbox

Huawei i gatshëm ti shesë Apple teknologjinë 5G

Huawei i gatshëm ti shesë Apple teknologjinë 5G

Shkarkoni përditësimin e Majit 2019 të Windows 10-ës një muaj përpara lançimit

Shkarkoni përditësimin e Majit 2019 të Windows 10-ës një muaj përpara lançimit

Twitter redukton në 400 numrin e ndjekjeve që mund të bëni në 24 orë

Twitter redukton në 400 numrin e ndjekjeve që mund të bëni në 24 orë

Sony ka ndërtuar një ekran të çmendur 16K

Sony ka ndërtuar një ekran të çmendur 16K

AMD pretendon 17% më shumë performancë për laptopët me Ryzen 7 përballë Core i7

AMD pretendon 17% më shumë performancë për laptopët me Ryzen 7 përballë Core i7

Router Wi-Fi 6 me kosto më të përballueshme falë Nighthawk AX4

Router Wi-Fi 6 me kosto më të përballueshme falë Nighthawk AX4

Vjosa Emini i “çmend” italianët (Foto)

Vjosa Emini i “çmend” italianët (Foto)

Gërmimi i Bitcoin mund të ndalohet me ligj në Kinë

Gërmimi i Bitcoin mund të ndalohet me ligj në Kinë

Gjermani, operatorët paguajnë 4.1 miliardë euro për 5G

Gjermani, operatorët paguajnë 4.1 miliardë euro për 5G

Dua Lipa në ballinën e revistës së njohur franceze

Dua Lipa në ballinën e revistës së njohur franceze