Katër muaj nga vrasja e Ivanoviqit, Prokuroria Speciale ende në fazën e intervistimit

16.05.2018 17:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Katër muaj nga vrasja e Ivanoviqit, Prokuroria Speciale ende në fazën e intervistimit

Sot bëhen katër muaj që nga vrasja e liderit të SDP-së në Mitrovicën e Veriut, Oliver Ivanoviq.

E dy muaj janë bërë që kur Prokuroria Speciale e Kosovës është duke u marrë me rastin në fjalë, shkruan lajmi.net.

Mirëpo, as para se Prokuroria Speciale të përfshihet në zbardhjen e këtij rasti, as pasi që kjo prokurori filloi të merret me të, nuk ka të dyshuar ose fakte të cilat mund të dërgojnë në gjetjen e kryerësve të këtij krimi.

Një muaj më parë, në një përgjigje për lajmi.net nga Prokuroria Speciale ishte bërë e ditur që hetimet janë në fazën e mbledhjes së provave dhe në atë periudhë nuk kishte asnjë të dyshuar.

“Deri më tani janë intervistuar një numër i konsiderueshëm i personave, të gjithë këta në cilësi të dëshmitarëve. Jemi në fazën e grumbullimit të provave, ende nuk kemi asnjë të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit”, thuhej në përgjigjen e Prokurorisë Speciale për lajmi.net.

E një përgjigje të ngjashme ka marrë edhe sot lajmi.net nga Prokuroria Speciale, përmes së cilës bëhet e ditur se prokuroria është ende në mbledhjen e informatave si dhe në fazën e intervistimit të atyre që mund të kenë detaje lidhur me këtë rast.

“Prokuroria ende është në mbledhjen e informatave si dhe në fazën e intervistimit të personave të ndryshëm që kanë informata lidhur me këtë rast”, thuhet në përgjigjen e Prokurorisë për lajmi.net.

Ivanoviq u vra më 16 janar afër zyreve të partisë së tij në Mitrovicën e Veriut./Lajmi.net/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Hamza kërkon kujdes maksimal ndaj Ligjit për Financat Publike për menaxhim efikas të parasë publike

Hamza kërkon kujdes maksimal ndaj Ligjit për Financat Publike për menaxhim efikas të parasë publike

‘Kosova e Re’ rrit çmimin e energjisë dhe godet mjedisin, BGF e INDEP kërkojnë shkëputjen e kontratës

‘Kosova e Re’ rrit çmimin e energjisë dhe godet mjedisin, BGF e INDEP kërkojnë shkëputjen e kontratës

Preportr: Kompensimet që diskriminojnë

Preportr: Kompensimet që diskriminojnë

Shoqata e Obstetërve dhe Gjinekologëve të Kosovës: Fehmi Ahmeti është shënjestruar pa të drejtë

Shoqata e Obstetërve dhe Gjinekologëve të Kosovës: Fehmi Ahmeti është shënjestruar pa të drejtë

Hoxha: Agjenda e Reformave Evropiane ‘ERA’ është përmbushur 68%

Hoxha: Agjenda e Reformave Evropiane ‘ERA’ është përmbushur 68%

Pacolli: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës ngrit kapacitetet në ndërtimin e një ambienti të sigurt

Pacolli: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës ngrit kapacitetet në ndërtimin e një ambienti të sigurt

BE-ja kërkon reforma në gjyqësor, mosliberalizimi i vizave padrejtësi për Kosovën

BE-ja kërkon reforma në gjyqësor, mosliberalizimi i vizave padrejtësi për Kosovën

Rol i i pazëvendësueshëm i Eliot Engelit në çështjet shqiptare, veçmas të Kosovës

Rol i i pazëvendësueshëm i Eliot Engelit në çështjet shqiptare, veçmas të Kosovës

Inspektorati Shëndetësor po heton gjinekologun që kreu abortin e të miturës nga Drenasi

Inspektorati Shëndetësor po heton gjinekologun që kreu abortin e të miturës nga Drenasi

Vuçiq viziton Bujanocin, kjo është agjenda e tij

Vuçiq viziton Bujanocin, kjo është agjenda e tij

Kryeministri Haradinaj: Kosova është vend i përshtatshëm për investime në sektorin e bujqësisë

Kryeministri Haradinaj: Kosova është vend i përshtatshëm për investime në sektorin e bujqësisë

Jevtiq takohet me kongresmenin Engel, bisedojnë për problemet në Kosovë

Jevtiq takohet me kongresmenin Engel, bisedojnë për problemet në Kosovë

Instalimi i kamerave në QKUK po sjell rezultate

Instalimi i kamerave në QKUK po sjell rezultate

Stoltenberg: Rusia përpiqet të ndërhyjë te vendet e Ballkanit

Stoltenberg: Rusia përpiqet të ndërhyjë te vendet e Ballkanit

Mogherini dhe Vuçiq flasin për taksën, Trepçën dhe dialogun

Mogherini dhe Vuçiq flasin për taksën, Trepçën dhe dialogun

Këshilli i Sigurimit të OKB-së mblidhet sot për Kosovën

Këshilli i Sigurimit të OKB-së mblidhet sot për Kosovën