Katër gola nga Reali – Asensio dhuron magji me lëvizje, CR7 shënon dy gola dhe Kroos një perlë (Video)

E publikuar: 10/02/2018 21:39

Real Madridi ka shënuar katër gola brenda pjesës së parë në ndeshjen e tyre në shtëpi ndaj Real Sociedadit.

Goli i parë erdhi nga Lucas Vazquez, i cili shënoi pas asistimit të Cristiano Ronaldos në minutën e parë të ndehshjes.

Është sulmuesi portugez,Ronaldo, i cili shënoi për epërsinë 2-0 ndaj Sociedadit.

Goli i sulmuesit portugez erdhi në minutën e 27-të pas asistimit të Marcelos.

Ronaldo shënoi nga afërsia

Vlen të theksohet se i gjithë aksioni nisi pas një lëvizje të bukur nga Marco Asensio, i cili shmangu për mrekulli dy futbollist kundërshtar.

Për 3-0 u përkujdes mesfushori gjerman, Toni Kroos, i cili shënoi një supergol nga distanca në minutën e 34-të.

Ndërsa, për 4-0 ishte përsëri ylli portugez Ronaldo, i cili shënoi me kokë në minutën e 37-të.